סיקור מקיף

עוד לילה לינה במינעל האוויר – האסטרונאוטים מתכוננים להליכת החלל השלישית

ואלהיים ולאב יתקינו שתי מערכות בצידה החיצוני של מעבדת החלל האירופית קולומבוס

האסטרונאוטים רקס ואלהיים וסטנלי לאב מתכוננים להליכת החלל השלישית, 14 בפברואר 2008
האסטרונאוטים רקס ואלהיים וסטנלי לאב מתכוננים להליכת החלל השלישית, 14 בפברואר 2008

חברי צוות מעבורת החלל אטלנטיס במשימה STS-122 החלו בהכנות להליכת החלל השלישית והאחרונה של המשימה.

כחלק מההכנות, ישנו אתמול רקס ואלהיים וסטנלי לאב במינעל האוויר קווסט בתחנת החלל. הסיבה לקמפינג הזה היתה לנקות את גופם מחנקן בטרם ייצאו להליכת החלל היום (ו') בשעה 08:49 שעון החוף המזרחי – 15:40 שעון ישראל.

במהלך הליכת החלל יתקינו ואלהיים ולאב שני מתקנים מדעיים בצידה החיצוני של מעבדת החלל קולומבוס – SOLAR – מצפה לניטור אחר השמש ומתקן לאיחסון ניסויים שצריכים להתבצע בסביבת החלל.

צוות האטלנטיס והצוות ה-16 של תחנת החלל הבינלאומית בילו אתמול חלק נכבד מהיום בהתאמת מגירות וארוניות בתוך מעבדת החלל קולומבוס, כהכנה לעבודה המדעית הצפויה להתקיים בה. אתמול שוחחה קנצלרית גרמניה, עם עשרת האסטרונאוטים השוהים כעת בתחנה. האנס שלאגל, אחד מחברי צוות האטלנטיס הוא מגרמניה, והוא נשלח מטעם סוכנות החלל האירופית. כמו כן הצטרפו לשיחה גם מנכ"ל סוכנות החלל האירופית ז'אן ז'אק דורדין ותומס רייטר, אסטרונאוט לשעבר, אף הוא מגרמניה.

אטלנטיס צפויה לנחות במרכז החלל קנדי בפלורידה ביום רביעי.

5 תגובות

  1. זה מעניין…אני לא מכיר את הסוגיה הזו. עד כמה שאתה יודע מיכאל, מדוע מלכתחילה הלחץ בהליכה מחוץ לתחנה נמוך מהרגיל? שהרי האסטרונאוטים ביציאתם מהתחנה נכנסים לחליפות שבין השאר דואגות לקיים לחץ אויר "טבעי" מסביב לגופם. האם העניין הוא שלחליפות אין יכולת לספק בדיוק את הלחץ הרגיל? התחושה שלי היא שמדובר בסיבה אחרת.

  2. אייל:
    זה נועד למנוע מחלת דקומפרסיה – אותה תופעה המתרחשת בגופם של צוללנים כאשר הם עולים מהר מדי והלחץ על גופם יורד.
    הלחץ המופעל על גוף האסטרונאוטים יורד כאשר הם הולכים בחלל.
    כדי למנוע התפתחות בועות חנקן בדמם (חנקן שבלחץ רגיל מומס בדם ושהופך בחלקו לבועות כשהלחץ יורד) עליהם לחנות זמן מה באזור עם לחץ ביניים (בדיוק כפי שצוללנים "חונים" בעמקי ביניים)

  3. אפשר בבקשה לקבל הסבר מדוע על האסטרונאוטים להתנקות מחנקן לפני היציאה מהתחנה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן