סיקור מקיף

טכנולוגיית ה-SpineAssist של מזור נכנסת לתחום ניתוחי המוח

המערכת הרובוטית של מזור תשמש לראשונה בניתוחי מוח לטיפול במחלת הפרקינסון

אזורי המוח בבעלי חוליות (למעלה - כריש, למטה - אדם). מקור - ויקימדיה קומונס
אזורי המוח בבעלי חוליות (למעלה - כריש, למטה - אדם). מקור - ויקימדיה קומונס

מזור חתמה על הסכם שיווק והפצה אסטרטגי עם אלפא אומגה להפצה של מערכת ה-SpineAssist
בניתוחי DBS במוח

• מערכת ה-SpineAssist תסייע בניווט מדויק של אלקטרודות ושתלים במוח שימוקמו במדויק בעזרת מכשור ייעודי של אלפא אומגה

• מזור מעריכה כי השלמת הפיתוח וקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים לשימוש במערכת הרובוטית לטיפול במוח צפויים להתקבל במחצית השנייה של 2010

• אלפא אומגה, מובילה בעולם בתחום של הקלטה ועיבוד אותות ניורופיזיולוגיים, פעילה ב-90 בתי חולים וכ-300 מעבדות מחקר בעולם

• מנכ"ל מזור, אורי הדומי: "הכניסה של מזור לתחום ניתוחי המוח, על הרגישות והמורכבות הרבה שבו, מעידה על יציבות הטכנולוגיה של מזור ועל בשלותה ופותחת בפני החברה הזדמנויות עסקיות חשובות נוספות"

המערכת הרובוטית לניתוחי עמוד שדרה של חברת מזור טכנולוגיות, ה-SpineAssist, תחל לשמש לראשונה גם בניתוחי מוח במסגרת טיפול במחלת הפרקינסון. מזור טכנולוגיות, העוסקת בפיתוח מכשור רפואי בעבור ניתוחים כירורגיים מונחי הדמיה לצורך ניווט של כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית, חתמה על הסכם שיווק והפצה אסטרטגי עם חברת אלפא אומגה (Alpha Omega), יצרנית ציוד כירורגי מתקדם לניתוחי מוח ולטיפול במערכת העצבים, להתחלת הפצה של מערכת ה- SpineAssist גם לניתוחי מוח. להערכת מזור, השלמת הפיתוח וקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים לשימוש במערכת הרובוטית לטיפול במוח צפויים להתקבל במחצית השנייה של 2010.

המערכת הרובוטית המיניאטורית של מזור, ה-Spine Assist, תסייע לרופאים מנתחים במהלך ניתוחי מוח בניווט מדויק של אלקטרודות ושתלים, שימוקמו באזורים ייעודיים במוח באמצעות המכשור הניתוחי המתקדם של אלפא אומגה, ויצמצמו את הסימפטומים של מחלת הפרקינסון.

במכשור הרפואי והנוירוכירורגי המתקדם של אלפא אומגה נעשה שימוש בבתי חולים ובמרכזים רפואיים מובילים בארה"ב ובאירופה, כמו גם בכ-300 מעבדות מחקר וב-90 בתי חולים. לאלפא אומגה פעילות במסגרת חברות בת בגרמניה ובארה"ב. אלפא אומגה פיתחה אלקטרודות המוחדרות למוח ומונעות ע"י מנועים חשמליים חיצוניים, והניתנות לניווט בהתאם לניתוח הסיגנאל החשמלי הייחודי והשונה המופק מכל תא ותא במוח.

על פי הסכם ההפצה, המערכת הרובוטית של מזור תסייע בפעילות כירורגית במוח בטיפולי DBS (Deep Brain Stimulation) בהם מוחדר טרנזיסטור זעיר למוח המשתק את פעילותו של גרעין המקום הפגוע במוח ובכך משנה למעשה התנהגויות. תחום החדרת וניווט שתלים במוח בטיפולי ה-DBS, המתמקדים לפי שעה רק בטיפול במחלת הפרקינסון, מוערך כיום במאות מיליוני דולרים. שיטת טיפול זו צפויה לשמש גם לטיפול בהפרעות ומחלות רבות אחרות כדוגמת הפרעות קומפולסיביות, הפרעות פסיכוטיות שונות, הפרעות אכילה ומחלות נוירולוגיות שונות.

בהתאם להסכם, אלפא אומגה תפיץ בשוק בתי החולים האמריקאי את המוצר הייעודי של מזור, לתחום טיפולי ה-DBS בלבד. מזור אינה מוגבלת ביכולתה לחתום על הסכמי שיתוף פעולה , כמו גם שיווק והפצה נוספים בעתיד לשימוש ביכולות הניווט של מערכת ה—SpineAssist בתחומי טיפול אחרים במוח. עוד קובע ההסכם כי במידה ואלפא אומגה לא תעמוד במכסת מכירות שמוגדרת בהסכמים, תהה רשאית מזור לבטל את זכויות ההפצה ולהעבירן לכל גורם אחר. אלפא אומגה מתחייבת לבצע פעילויות לקידום מכירות ושיווק המוצר.

מנכ"ל מזור טכנולוגיות, אורי הדומי, מציין כי "על רקע ההצלחות המרשימות בשימוש במערכת ה-Spine Assist, מזור ממשיכה במדיניותה השיווקית להרחבת היישומים הכירורגיים בהם מיושמים מוצרי החברה. הכניסה של טכנולוגיית ה—SpineAssist לטיפול בניתוחי מוח היא אבן דרך חשובה בהתפתחות העסקית של מזור ומשמשת הוכחה וודאית לרמת הדיוק הגבוהה של המערכת ולהפחתה לכדי מינימום של הסיכון לפגיעות נוירולוגיות בעת השימוש בה. הכניסה של מזור לתחום ניתוחי המוח, על הרגישות והמורכבות הרבה שבו, מלמדת על יציבות הטכנולוגיה של מזור ועל בשלותה ופותחת בפני החברה הזדמנות עסקית להמשך הרחבת היכולות של המערכת גם למגוון יישומים כירורגיים נוספים בעלי פוטנציאל עסקי רב".

עוד אמר הדומי, "כניסת החברה לתחום ניתוחי המוח תואמת את התוכנית העסקית של מזור ואת הצהרותיה הקודמות ולפיהן מזור תחפש דרכים להרחבת השימושים במערכת הרובוטית באמצעות שיתופי פעולה גם לשימוש באפליקציות נוספות. הכניסה לפעילות בתחום המוח אינה מצריכה השקעה מהותית מצד החברה ומתבצעת עם שותף חשוב, מוערך ומנוסה מאוד בתחום טיפולי ה-DBS בעולם, אלפא אומגה".

ה-SpineAssist הוא מוצר הדגל של מזור המסייע לרופאים מנתחים במהלך ניתוחי עמוד שדרה במיקום כלים כירורגיים ושתלים, בהתאם לתכנון מוקדם המתבצע על גבי תמונת ההדמיה של החולה המנותח. ייחודה של המערכת ביכולתה לסייע למנתחים במיקום השתלים בדיוק רב, בפולשנות מזערית תוך הקטנה מהותית של כמות הקרינה לה נחשפים החולה והמנתח במהלך הניתוח.

אודות מזור טכנולוגיות ניתוחיות
מזור נוסדה ב-2001 והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה. לחברה פיתוחים נוספים בתחום ניתוחים מונחי הדמיה, שעיקרם הכוונה וניווט של כלים כירורגים בדייקנות גבוהה ובפולשנות מזערית אל גוף האדם, תוך שימוש בטכנולוגיות של הדמיה תלת ממדית ורובוטיקה מיניאטורית. מוצר הדגל של החברה הוא ה SpineAssist המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב ושני מוצרים הנמצאים בשלבי פיתוח: ה GO LIF המאפשר ניתוח בפולשנות מזערית בעזרת ה SpineAssist ומוצר הC-Insight , המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב, מוצר מבוסס תוכנה שמאפשר הדמיה תלת מימד בחדר הניתוח. בין בעלי המניות הבולטים של מזור נמנים קרן ההשקעות של ג'ונסון אנד ג'ונסון, קרנות הון הסיכון: Alice Ventures וקרן שלום וכן מגדל אחזקות.

מדרסים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן