שר המדע והטכנולוגיה הודיע על כוונתו למנות את שי-לי שפיגלמן לתפקיד מנכ״לית המשרד

המינוי של שפיגלמן בכפוף לאישור נציבות המדינה והממשלה * מורן לשם-בר מונתה לתפקיד ראש מטה המשרד

שי לי שפיגלמן והשר יזהר שי. צילום: דוברות משרד המדע
שי לי שפיגלמן והשר יזהר שי. צילום: דוברות משרד המדע

שר המדע והטכנולוגיה הודיע על כוונתו למנות את שי-לי שפיגלמן לתפקיד מנכ״לית המשרד. המינוי של שפיגלמן בכפוף לאישור נציבות המדינה והממשלה.
השר שי מסר: ״לאור ניסיונה העתיר ובשל המוניטין המרשים שצברה בשנים של עשייה ציבורית ועיסקית, ביקשתי מהגב׳ שי-לי שפיגלמן לקבל על עצמה את תפקיד מנכ״לית משרד המדע והטכנולוגיה, ולשמחתי היא נענתה בחיוב לבקשתי. שי-לי מביאה עימה ניסיון מקצועי וכישרון ניהולי שיסייעו להוביל את מדינת ישראל לפיסגת המדע והטכנולוגיה העולמית, ויעזרו למנף את ההזדמנויות הרבות שהחדשנות הישראלית מייצרת על מנת לתרום לחוסנה החברתי והכלכלי של ישראל. אנחנו מקווים לקבל את אישור נציבות המדינה והממשלה בהקדם כדי שנוכל להתחיל בעשייה המרובה שבפנינו.״

הגב׳ שפיגלמן מסרה: ״אני שמחה ונרגשת על ההזדמנות להוביל את משרד המדע והטכנולוגיה, וליישם את מדיניות השר, ח״כ יזהר שי. גיבוש מדיניות ממשלתית בתחום המדע והטכנולוגיה וקידום חדשנות בשירות הציבורי, באקדמיה ובתעשייה הם מהלכים קריטיים לשמירת המובילות העולמית של ישראל בתחום, ומהווים תשתית חיונית לפיתוח הכלכלי והחברתי של המדינה. אני מודה על הזכות להיות שותפה לכל אלה, כמנכ"לית המשרד למדע וטכנולוגיה״.

בשנים האחרונת כיהנה הגב׳ שפיגלמן כראש מטה ישראל דיגיטלית והובילה את המדיניות הדיגיטלית הלאומית, ולפני כן מילאה מספר תפקידי מפתח בחברת Microsoft ישראל. בתפקידה האחרון כיהנה כסמנכ"ל שיווק ואחריות חברתית וכחברת הנהלה של מרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל. בשנים 2003-2007 כיהנה כמנהלת רגולציה, קשרי ממשל ואחריות חברתית ב Microsoft ישראל. בעברה שימשה כסגנית מנהל מחלקת האסטרטגיה בבנק הפועלים וכיועצת בחברת ייעוץ אסטרטגי 'שלדור'. לגב׳ שפיגלמן תואר שני במדיניות ציבורית, מטעם Kennedy School of Government, Harvard University, קיימברידג', ארה"ב ותואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב.

מורן לשם-בר ראש המטה במשרד המדע

שר המדע והטכנולוגיה, ח״כ יזהר שי, מינה את מורן לשם בר לתפקיד ראש המטה בלשכתו. מורן בר מגיעה לתפקיד לאחר שנים של הישגים בתעשיית ההייטק המקומית. בשנים האחרונות כיהנה בר כמנכ״לית אתר החדשות ׳Geektime׳ שאותו ייסדה לפני כעשור. לפני כן הייתה בר שותפה להקמת האקסלרטור ׳Venturegeeks׳, מראשוני מאיצי הסטארט-אפים בישראל, וכיהנה כמייסדת שותפה של האתר ׳2eat׳. מורן בר הינה בוגרת תוכנית ממר״ם של צה״ל והיא בעלת תואר ראשון במשפטים. זה המינוי השני של שי מאז כניסתו לתפקיד לאחר שלפני מספר ימים הודיע על מינויה של שי-לי שפיגלמן לתפקיד מנכ"לית המשרד.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן