סיקור מקיף

שר המדע הנכנס יזהר שי: “המשרד עשה עבודה טובה * ההייטק הוא דרך חיים עבורי”

אתמול התקיים טקס החילופין בו החליף שי את השר אופיר אקוניס שמונה לשר לשיתוף פעולה אזורי

חה"כ אופיר אקוניס, חה"כ יזהר שי ומנכ"ל המשרד רן בר. צילום: חורחה נובומינסקי, לע"מ
חה”כ אופיר אקוניס, חה”כ יזהר שי ומנכ”ל המשרד רן בר. צילום: חורחה נובומינסקי, לע”מ

אתמול, יום ב’ (18.5) נערך טקס חילופי שרים במשרד המדע והטכנולוגיה במעמד השר הנכנס, חה”כ יזהר שי והשר היוצא, חה”כ אופיר אקוניס.

יזהר שי (55) נשוי ואב לארבעה, תושב היישוב קדימה שבשרון. הוא מהנדס חשמל בוגר הטכניון. שירת בצנחנים (גדוד 890) כלוחם במלחמת לבנון הראשונה וכקצין בבית הספר למ”כים. הוא יליד קיבוץ עין השלושה שבנגב וגדל רוב שנות ילדותו בירושלים. בפברואר 2019, מתוך הכרה בחשיבות השליחות הציבורית, הצטרף יזהר שי למפלגת חוסן לישראל (מקום 12) וביחד איתה לסיעת כחול לבן (מקום 20).

שי היה שותף מנהל בקרן ההון סיכון Canaan Partners Israel, שימש כחבר דירקטוריון בחברות סטארט-אפ מבטיחות, והיה שותף במספר אקזיטים מרשימים. לפני הצטרפותו כשותף לקרן הון סיכון, היה יזהר מנכ”ל ויו”ר בחברת V-Secure, ולפני כן היה יזהר המקים והמנכ”ל של חברת Business Layers. שתי החברות האלו עברו אקזיט מוצלח תחת ניהולו. שי נבחר לרשימת מאה האנשים המשפיעים בהיי-טק הישראלי, על ידי גיקטיים. כמו כן, שי נכלל ברשימת 70 האנשים המהווים דוגמא ומופת בהייטק הישראלי, בפרויקט מיוחד שנערך לכבוד יום העצמאות ה-70 למדינה. בנוסף, קהילת VCFORU הגדירה את יזהר שי כאחד מ- 20 המשקיעים המובילים בישראל לשלבים המוקדמים.

שר המדע והטכנולוגיה, חה”כ יזהר שי: “אני ניגש אל תפקידי החדש ביראת כבוד ובהוקרת תודה על הזכות לעבוד במשרד שבמידה רבה משקף את העשייה האישית שלי ותחומי העניין שלי בשלושים השנים האחרונות. זה עבורי כבוד וזכות גדולה לעבוד כאן, ולחזק את מעמדה של מדינת ישראל כאומת המדע, הטכנולוגיה והחדשנות ובניית הדור הבא של מדענים, חוקרים ומהנדסים. אני רוצה להוקיר תודה מיוחדת לשר היוצא אופיר אקוניס שהנהיג את המשרד הזה להישגים יוצאי דופן בקדנציה שלו כאן. אני מודה לכולכם על העבודה הנאמנה במשרד המדע והטכנולוגיה ומבטיח שנמשיך לעבוד קשה, ביחד.”
“פעילותו של המשרד וההסכמים הבינלאומיים שנחתמו במהלך השנים אינם חשובים רק בצד הטכנולוגי, אלא משמעותיים מאוד לחוסנה האסטרטגי של מדינת ישראל כאומת החדשנות והסטארט-אפים”. הוסיף שי.

שי ציין, כי בתקופת השר היוצא הפך המשרד למוקד משמעותי, שעושה את אחד הדברים החשובים ביותר: הנגשת המדע לכלל אזרחי ישראל. “ראיתי באחת החוברות שהוגשו לי לקראת כניסתי לתפקיד, שלא פחות מחצי מיליון ישראלים נחשפו למגוון הפעילויות של המשרד, בכל התחומים. סל המדע, התמיכה במשלחות של תלמידים לתחרויות רובוטיקה, קייטנות הקיץ ועוד הם חלק ממטרות המשרד, לצד הנגשת המדע לפריפריה, והם קרובים לליבי”, אמר השר, והוסיף: “אני נכנס לתפקיד ביראת כבוד ומודה על הזכות שניתנה לי לעסוק בתחום שאני קרוב אליו כבר 30 שנה, כי ההיי-טק בשבילי אינו רק דרך חיים, אלא אחד הסמלים של מדינת ישראל”.

שר המדע והטכנולוגיה היוצא, חה”כ אופיר אקוניס: “אני מסיים היום את תפקידי כשר המדע והטכנולוגיה אחרי 4 שנים ו-8 חודשים. נפגשנו לראשונה בספטמבר 2015 ומאז עברנו יחד דרך ארוכה ורבת הישגים. לא אפריז אם אומר שבזמן הזה שברנו שיאים של פעילות למען הציבור הישראלי, שכדוגמתם לא היו מאז הוקם המשרד. עם כניסתי לתפקיד הצבתי שני יעדים עיקריים שאותם העליתי לראש סדר העדיפויות: הראשון הוא הנגשת המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל. היעד השני שהצבתי הוא העמקת הקשרים הבינלאומיים של ישראל וחתימה על הסכמים חדשים על מדינות בכל רחבי הגלובוס. בהעבירי את המשרד אני יודע שעמדנו באופן מלא ביעד של הנגשת המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל, באשר הם. יהודים ושאינם יהודים, בפריפריה ובערים הגדולות, צעירים, סטודנטים ובני הגיל השלישי. העובדה שבארבע וחצי השנים האחרונות חתמנו על 25 הסכמים בינלאומיים חדשים עם מדינות בכל רחבי העולם היא ביטוי להצלחה הכבירה של המדיניות הזאת ועמידה ביעד השני שהצבתי. אני רוצה להודות למנכ״ל המשרד רן בר על שיתוף הפעולה, המסירות והמקצועיות לכל אורך הדרך ולכל עובדות ועובדי המשרד שבזכות היוזמה והיצירתיות שלכם עשינו מהפכות גדולות יחד. אני מאחל הצלחה רבה לשר הנכנס יזהר שי, אני בטוח שימשיך את המהפכה שהתחלנו פה במשרד המדע והטכנולוגיה למען אזרחי ישראל כולם.”

מנכ”ל משרד המדע והטכנלוגיה, רן בר: “משרד המדע והטכנולוגיה, חרט על דגלו להיות מנוף לצמיחה כלכלית וחברתית ומוביל את המחקר התרגומי והיישומי בישראל. תודה רבה, לשר היוצא, חבר הכנסת אופיר אקוניס, על ההובלה, היוזמה, ההכוונה והחשיבה היצירתית. בהובלתו הצלחנו לעמוד ולממש אתגרים רבים ולשבור שיאים, כל פעם מחדש. ולשר החדש, חבר הכנסת יזהר שי, אנו מאחלים לך הצלחה רבה, עומדים לרשותך ובטוחים שניסיונך הרב בתחום ההייטק יסייע לך ולנו לדייק את הכשרת הדור הבא, להכווין את מי שמעוניין באקדמיה למחקר היישומי חדשני להמריא אל עבר פסגות חדשות במדע בטכנולוגיה ובחלל.”

תגובה אחת

  1. תגידו, אתם לא רואים מה את כותבים ???
    אם הוא בין 55 והיה לוחם במלחמת שלום הגליל (בגדוד 890) – הרי שהוא היה בין 16 או 15 באותה תקופה – זה לא הפלמח ולא סביר . לכן אולי היה בלבנון אבל לא היה במלחמת לבנון הראשונה (אולי היה בתיכון).
    או טעות, או שכדי שתבדקו את קורות החיים שלו ….אולי יש שם עוד כמה דברים מטעים ….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן