סיקור מקיף

ממשלת ישראל ומכון מקס פלנק יקימו מעבדות בי-ם ובויצמן

מקס פלנק סוסיאטי הפרוסה בכל רחבי גרמניה, ואשר ממומנת על ידי הממשלה הגרמנית תקים בישראל שני מרכזי מחקר בינלאומיים בתחומי הנויירוביולוגיה וארכיאולוגיה ומדע בהיקף כולל של 10 מיליון אירו למשך 5 שנים

שר החינוך ויו"ר המל"ג , גדעון סער ושרת החינוך והמחקר של גרמניה הפרופ' אנט שאוואן חותמים על הסכם להקמת שני מרכזי מחקר בארץ. צילום: ששון תירם
שר החינוך ויו"ר המל"ג , גדעון סער ושרת החינוך והמחקר של גרמניה הפרופ' אנט שאוואן חותמים על הסכם להקמת שני מרכזי מחקר בארץ. צילום: ששון תירםבמסגרת המפגש ממשלת ישראל וממשלת גרמניה שהתקיים היום (ב') חתמו שר החינוך ויו"ר המל"ג , גדעון סער ושרת החינוך והמחקר של גרמניה הפרופ' אנט שאוואן על הצהרה להרחבת שיתוף הפעולה האקדמי והמחקרי בין המדינות ועל הקמת שני מרכזי מחקר מדעיים בינלאומיים.

השרים הכריזו כי במסגרת שיתוף הפעולה האקדמי – מחקרי , מערכת מרכזי המחקר "מקס פלנק סוסייטי" (Max Planck Society), הפרוסה בכל רחבי גרמניה, ואשר ממומנת על ידי הממשלה הגרמנית תקים לראשונה בישראל שני מרכזי מחקר בינלאומיים בתחומי הנויירוביולוגיה וארכיאולוגיה ומדע בהיקף כולל של 10 מיליון אירו למשך 5 שנים.

מרכזי המחקר יוקמו במשותף ובכל מוסד יושקע כ – 5 מיליון אירו במשך חמש שנים במקביל יקים כל מוסד בנפרד תשתית מדעית הנחוצה לצורך ביצוע המחקר.

מרכז מחקר אחד בנושא נויירוביולוגיה יקום באוניברסיטה העברית בירושלים.

בראש הצוות, הישראלי יעמדו הפרופסורים חיים סמפולינסקי ועידן שגב. ובראש הצוות הגרמני יעמוד פרופ' ארי סקמן חתן פרס נובל.

מרכז מחקר שני בנושא ארכיאולוגיה ומדע יקום בשיתוף עם מכון וייצמן ברחובות.
מכון ויצמן ישקיע בנוסף בתשתית מחקרית של Carbon Dating Spectrophotometer כ 2 מיליון דולר בשדרוג והקמת מעבדות.
בראש הצוות במכון וייצמן יעמוד פרופ' סטיב ויינר ובראש המרכז בגרמניה יעמוד פרופ' רובלין

יצוין, כי בכל מרכז יהיו מספר חוקרים ראשיים (מדענים המובילים בתחומם), דוקטורנטים, תלמידי מחקר, טכנאים.

"מקס פלנק סוסייטי" מממנת לאורך שנים שורה של מחקרים במוסדות אוניברסיטאיים בישראל במסגרת "מרכזי מינרבה" , שקיימים בנושאים מדעיים ספציפיים .
"מקס פלנק סוסייטי" מבצעים מהלך חדש להקמת מרכזי מחקר בינלאומיים עם מוסדות מחקר מצטיינים בעולם.
בפגישות שהתקיימו במועצה להשכלה גבוהה שיבחו ראשי "מקס פלנק סוסייטי" את הישגי המחקר והמדע של ישראל והביעו את נכונותם לקיים שיתוף פעולה מחקרי – מדעי עם המוסדות להשכלה גבוהה בישראל.
עוד סיכמו שר החינוך, גדעון סער ושרת החינוך , פרופ' אנט שאוואן לערוך במהלך שנת 2012 בישראל, כנס מדעי משותף בחסותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן