סיקור מקיף

טיל רוסי ועליו שלושה לוויני ניווט התפוצץ במהלך שיגורו בבייקונור לפנות בוקר; נגרם נזק לאתר השיגורים

הטיל לא הצליח להתרומם, נפל בחזרה ובדרך התפוצץ. לא דווח על נפגעים

פיצוץ טיל Progress-M ב-2 ביולי 2013. צילום מסך: סוכנות החלל הרוסית ורשת רוסיה 24
פיצוץ טיל Progress-M ב-2 ביולי 2013. צילום מסך: סוכנות החלל הרוסית ורשת רוסיה 24

בשעה 02:38 שעון גריניץ' (05:38 שעון ישראל, התפוצץ טיל מדגם Progress-M שנשא שלושה לוויני ניווט לרשת GLONASS (המקבילה הרוסית ל-GPS), התפוצץ על כן השיגור בבייקונור זמן קצר לאחר השיגור. האירוע צולם ושודר באתר חדשות רוסי (ראו סרטון מצורף).

עד כה לא דווח על נפגעים, אך לפי אתר NASASpaceflight.com, מכיוון שהפיצוץ התרחש באוויר, קיים חשש ששרידי הטיל נחתו ליד כן שיגור אחר המשמש את ה-ILS (International Launch Services), מיזם משותף אמריקני-רוסי לשיגורים מסחריים.
אנטולי זאק מה- RussianSpaceWeb.com אומר כי: "מכיוון שניתוק החירום של השלב הראשון לא אפשרי במהלך 42 השניות הראשונות לאחר השיגור כיד להבטיח שהטיל מפנה את איזור מתקני השיגור, הטיל המשיך לבעור למעשה עד הפגיעה בקרקע".
במילים אחרות, דווקא צעד שננקט כדי לשמור על אתר השיגור גרמו לפגיעה גדולה יותר. תזכורת שטיסות לחלל הן עדיין עניין לא פשוט.

http://www.youtube.com/watch?v=9jQ_tPm0J2E

לידיעה ביוניברס טודיי

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

7 תגובות

  1. כי אי אפשר לשגר מישראל מזרחה כי השלביםה ראשונים של הטילים בשיגור תקין או חלילה טיל תקול עלולים ליפול בשטחים של מדינות אחרות. גם אילו היה כזה, לא היה לישראל יתרון על פני בייקונור או אפילו כף קנוורל. היא עדיין רחוקה מקו המשווה כדי להנות מסיוע מסיבוב כדור הארץ.
    גם הלווינים הלא מסחריים המשוגרים מפלמחים (לווינים צבאיים) משוגרים הפוך מהכיוון ההגיוני – מערבה מאותה סיבה, כק ששם אין ברירה. זו הסיבה מדוע הם צריכים אפילו להיות יותר קטנים ביחס למשגרים, כי צריך יותר דלק להעלות אותם למסלול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן