סיקור מקיף

ההשקעה משתלמת

בזכות התכתבות בפייסבוק עם שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ זכו תלמידי יהוד לסיוע כספי ממשרד המדע והטכנולוגיה לנסיעה לתחרות רובוטיקה. הם חזרו עם פרסים 

שר המדע דניאל הרשקוביץ וחברי קבוצת הרובוטיקה מיהוד. צילום: דן פורגס
שר המדע דניאל הרשקוביץ וחברי קבוצת הרובוטיקה מיהוד. צילום: דן פורגס

שבעה מתלמידי כיתות ז'-ח' ביהוד, זוכי אליפות ישראל ברובוטיקה, לא ידעו עד הרגע האחרון אם יעלה בידם להשתתף באליפות העולם שהתקיימה השבוע בארה"ב, בגלל העלויות הגבוהות. בזכות התכתבות בפייסבוק עם שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ הם זכו לסיוע כספי ממשרד המדע והטכנולוגיה. שלשום הם חזרו ארצה עם הישג מדהים: מקום שני ב"מקצועיות אדיבה" ומקום שלישי ב"ביצועי הרובוט" – מבין 17,000 קבוצות מכל העולם.
שש נבחרות של תלמידי תיכון ושתי נבחרות של חטיבות ביניים יצגו את ישראל בתחרות העולמית של ארגון הרובוטיקה FIRST שהתקיימה השבוע בסנט – לואיס, ארה"ב. השתתפותם של חלק מהתלמידים היתה מוטלת בספק, מכיוון שלחלק גדול מהוריהם אין אפשרות לעמוד בהוצאות הגבוהות שכרוכות בנסיעה לארה"ב, ומשרד החינוך סרב להשתתף בעלויות. אולם, התכתבות בפייסבוק בין אבי אוסטפלד מיהוד, שבנו השתתף בתחרות, לבין שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, הובילה בסופו של דבר לסיוע כספי משמעותי לחברי המשלחת, וההשקעה אכן השתלמה. אחת הקבוצות, שכללה שבעה תלמידים מחטיבת ביניים ביהוד דורגו במקומות הראשונים בעולם. אמש הם הגיעו ללשכתו של שר המדע והטכנולוגיה וביקשו להודות לו על התמיכה.
השר הרשקוביץ אמר לתלמידים כי הוא גאה בהם: "נפוליאון אמר שכל חייל נושא בתרמילו את שרביט הגנרל, ולכל אחד מכם יש פוטנציאל להיות מדען דגול. יגעתם ומצאתם – והבאתם גאווה גדולה למדינה. הפגנתם ביצועים טכנולוגיים שלא היו מביישים מהנדסים מקצוענים. יתרונה המיוחד של ישראל הוא בהון האנושי וכדי לשמר את מעמדנו העולמי כמעצמת מדע וטכנולוגיה עלינו לעודד את המדענים הצעירים ולתמוך בהם".
תחום הרובוטיקה זוכה בשנים האחרונות לפופולאריות בקרב תלמידי ישראל. בסוף החודש תתקיים במעמד שר המדע והטכנולוגיה אולימפיאדת הרובוטיקה ע"ש לאומי בטכניון, המיועדת לילדי בתי הספר היסודי החל מכיתות א'. בשלביה הראשונים של התחרות השתתפו מעל ל-4000 ילדים הלוקחים חלק בקורס המצוינות של YTEK, ולשלב הגמר הגיעו כ-100 ילדים בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן