סיקור מקיף

“ועידת רחובות” למדע וטכנולוגיה 2005 תתכנס ביום חמישי 9.6

 משרד המדע והטכנולוגיה מכנס לראשונה פורום לאומי לבחינת מדיניות המדע של ישראל ולגיבוש מדיניות מדע לאומית לישראל * בועידה יוצג “מדד רחובות” ליכולתה המדעית והטכנולוגית של מדינת ישראל  

לראשונה מכנס משרד המדע והטכנולוגיה פורום לאומי לדיון במדיניות המדע של מדינת ישראל. בפורום ישתתפו מקבלי החלטות ובעלי העניין המרכזיים בתחום מדיניות המדע בישראל.
“ועידת רחובות” למדע וטכנולוגיה 2005 הינה אירוע ראשון מסוגו לגיבוש מדיניות המדע של מדינת ישראל וההשלכות של מדיניות זו על חברה, כלכלה, בטחון לאומי ויחסי החוץ של מדינת ישראל. בועידה יבחנו בין השאר מצב המדע בישראל, תרומת המדע לכלכלה, לתעשייה ולביטחון הלאומי.

“ועידת רחובות” מתקיימת בשיתוף האקדמיה הלאומית למדעים ומכון ויצמן למדע, ובה יוצג מידי שנה מדד רחובות ליכולתה המדעית והטכנולוגית של מדינת ישראל, המספק אינדיקציה מיידית על היכולת המדעית של ישראל ועל יכולתה למצות את היתרונות הכלכליים מתשתיתה המדעית. המדד פותח על ידי פרופ' ברוך (בוקי) רז MTN Technology.

ראש הממשלה מר אריאל שרון יסגור את הועדה בנאום בנושא מדיניות מדע לאומית. כמו כן ישתתפו בועידה שר האוצר מר בנימין נתניהו שיציג את כלכלת ישראל בעידן הגלובלי ופרופ' סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל בהופעה פומבית ראשונה שינסה לענות על השאלה “האם הכלכלה היא מדע?”

בין הנושאים אשר יוצגו בועידה:

o פרופ' איתן דומאני ממכון ויצמן למדע – מגמות חדשות בתחום המדע הדורשות היערכות לאומית.
o ד”ר יאיר שרן מהמרכז הבינתחומי לניתוח ותחזית טכנולוגית – הקשר בין חיזוי טכנולוגי לבין מדיניות מדע.
o ד”ר יעקב שיינין, מנכ”ל חברת מודלים כלכליים, אלי איילון, נשיא קבוצת DSP וד”ר יורם גבאי, מנכ”ל קבוצת פעילים, יבחנו את הקשר בין מדע לבין הפוטנציאל הכלכלי של ישראל ואת ערוצי התמיכה הכדאיים ביותר בפיתוח מדעי וטכנולוגי.
o פרופ' חנוך גוטפרוינד מהאוניברסיטה העברית בירושלים יחשוף פרטים ראשונים ממסקנות צוות בדיקה של האקדמיה הלאומית למדעים על הקשר בין האוניברסיטאות והתעשייה בישראל.
o ד”ר יוסי ורדי יבחן את הקשר בין מדע לצמיחת תעשיית האינטרנט בישראל.
o פרופ' דן שכטמן מהטכניון – מודל ליזמות מדעית והזדמנויות עסקיות והמדען הראשי בתמ”ת.
o ד”ר אלי אופר, יתאר את הקשר בין המדע לתעשיית ההיי-טק בישראל.
o פרופ' יצחק בין ישראל, ראש התוכנית ללימודי ביטחון באוניברסיטת ת”א ומשה קרת מנכ”ל התעשייה האווירית על הקשרים ההדדיים בין מערכת הבטחון, התעשייה הביטחונית והתשתית המדעית.
o פרופ' אשר פריזם ממכון ויצמן למדע – תרומתו העתידית של מדע האלקטרו-אופטיקה לביטחון.
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן