חללית אספקה תצא ביום חמישי לתחנת החלל

החללית מדגם פרוגרס תמריא מבייקונור שבוע לערך לפני שיגורה של מעבורת החלל אנדוור לתחנת החלל במשימהSTS-118

חללית פרוגרס בהתקרבה לתחנת החלל, אפריל 2007
חללית פרוגרס בהתקרבה לתחנת החלל, אפריל 2007
חללית מטען רוסית מדגם פרוגרס תשוגר ביום חמישי, 2 באוגוסט לתחנת החלל הבינלאומית בשעה 13:34 שעון החוף המזרחי (20:34 שעון ישראל) ועליה למעלה מ-2.5 טונות דלק, אוויר, מים וציוד המיועדים לתחנה. זו חללית פרוגרס ה-26 במספר המשרתת את תחנת החלל הבינלאומית.

בתמונה: חללית אספקה לא מאוישת מדגם פרוגרס מתקרבת לתחנת החלל במאי 2007. צילום: נאס"א

בין המטען היבש גם חלקי חילוף למחשבים הרוסיים שסבלו מבעיות במהלך משימה STS-117 של המעבורת אטלנטיס ביוני וגרמו לתקלות חשמל. החללית אמורה לעגון בתחנה ביום ראשון, 5 באוגוסט בסביבות השעה 14:38 שעון החוף המזרחי של ארה"ב (21:38 שעון ישראל).

החללית תעשה שימוש במערכת הניווט האוטומטית המותקנת מחוץ לרכיב הזווזדה. מפקד הצוות ה-15 פיודור יורצ'יכין יפעיל ידנית את בקרת העגינה, במקרה שהתערבותו תידרש. לאחר מכן יפרקו יורצ'יכין, אולג קוטוב וקלייטון אנדרסון את המטען, ימלאו את החללית באשפה ובחפצים שלא נדרשים עוד בתחנה, היא תעזוב את התחנה ותכוון לאטמוספירה שם תישרף.

החללית פרוגרס דומה במראה ובחלק ממרכיבי תכנונה לחללית הסויוז, המביאה את אנשי הצוות לתחנה ומשמשת גם כספינת הצלה במקרה של צורך בחזרה דחופה לכדור הארץ. מודול הירכתיים של החללית, הציוד ומערכת ההינע כמעט זהים בין שתי החלליות. ואולם שני השלישים העליונים – החלק האמצעי המשמש לתדלוק והעליון הוא תא המטען. בסויוז תא הנוסעים, אשר גם חוזר לכדור הארץ הוא הרכיב האמצעי והרכיב הנוסף הוא מודול המסלול.

לידיעה באתר נאס"א

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן