סיקור מקיף

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, נבחר כחבר באקדמיה האמריקנית לאמנויות ומדעים

פרופ' קלפטר הוא הישראלי היחיד שנבחר השנה לכהן באקדמיה היוקרתית

נשיא אוניברסיטת ת"א, פרופ' יוסף קלפטר
נשיא אוניברסיטת ת"א, פרופ' יוסף קלפטר

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל אביב, נבחר כחבר באקדמיה האמריקנית לאמנויות ומדעים ( (American Academy of Arts and Sciences. בהודעה שפרסמה אמש האקדמיה בקמברידג', מאסצ'וסטס, נאמר, כי כמה מהאישים הבולטים והמובילים בעולם מתחומי האקדמיה, העסקים, הממשל, מדעי הרוח והאמנויות, נבחרו לכהן כחברים חדשים באקדמיה. עוד נאמר בהודעה, כי 212 החברים החדשים שנבחרו לאקדמיה האמריקנית מצטרפים לאחד הארגונים היוקרתיים והמכובדים ביותר בארה"ב, המהווה מרכז מוביל לחקר מדיניות. "זוהי זכות לחלוק כבוד לגברים ונשים אלה על הישגיהם יוצאי הדופן", אמרה נשיאת האקדמיה, לזלי ברלוביץ.
בין אנשי האקדמיה, הסופרים והאמנים, חברי האקדמיה האמריקנית לאמנויות ומדעים לשנת 2011, ניתן למצוא חתני פרס נובל, חתני פרס פוליצר ופרסים אחרים.
פרופ' יוסף קלפטר נמנה עם קבוצה של 16 חברי אקדמיה חדשים שאינם אמריקנים, והוא הישראלי היחיד ברשימת זו. בקבוצה ניתן למצוא גם את הסופר הפרואני, מריו ורגס יוסה, את השחקנית הבריטית הנודעת, הלן מירן והזמר ואת המשורר הקנדי, ליאונרד כהן.
פרופ' קלפטר, מומחה בתחום הכימיה הפיסיקלית, הוא מדען בעל שם עולמי בתחום של תנועה אקראית של מולקולות וחלקיקים ננומטריים אחרים. מחקריו הביאו להכללה של חוקי התנועה הבראונית, שהאחראי לניסוחה היה אלברט איינשטיין. על הישגיו המדעיים זכה לפרסים רבים, ביניהם: פרס הומבולד הגרמני, פרס רוטשילד בכימיה, פרס ויצמן למדע, פרס קולטהולף של הטכניון ופרס האגודה הישראלית לכימיה.
להלן הודעת האקדמיה האמריקנית לאמנויות ומדעים שיצאה אתמול

תגובה אחת

  1. "להכללה של חוקי התנועה הבראונית, שהאחראי לניסוחה היה אלברט איינשטיין". זהו משפט מיותר לחלוטין.
    ברגע שמזכירים את שמו של אלברט איינשטיין… סימן שמדובר במשהו מיוחד. הפרופ' צריך להיות מוצג בזכות עצמו ולא להיות מצומד לשמו של איינשטיין, כי לכאורה רק אז אם הוא מצומד לשמו של איינשטיין סימן שהוא שווה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן