סיקור מקיף

ד”ר שולמית לבנברג וד”ר חוסם חאיק יקבלו פרס בטקס בארמון האליזה ובמטה אונסק”ו

הנשיאים פרס וסרקוזי יעניקו פרסי הצטיינות במדע לשני מדענים צעירים מהטכניון * ד”ר שולמית לבנברג תקבל את הפרס על מחקרה בתחום תאי הגזע העובריים וד”ר חוסם חאיק בתחום הגילוי המוקדם של מחלת הסרטן

דר שולמית לבנברג
דר שולמית לבנברג
הנשיאים שמעון פרס וניקולא סרקוזי יעניקו לשני מדענים צעירים מהטכניון את הפרס היוקרתי של קרן ישראל-צרפת למדענים מבטיחים, בטקס חגיגי שיתקיים ב-11 במארס בארמון האליזה. למחרת יתקיים טקס נוסף במטה אונסק”ו בפריס.

שני חוקרי הטכניון שזכו בפרס הם ד”ר שולמית לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית וד”ר חוסם חאיק מהפקולטה להנדסה כימית. ד”ר לבנברג תקבל את הפרס על מחקרה בתחום תאי הגזע העובריים וד”ר חאיק על פיתוח “אף אלקטרוני” שיוכל לזהות את מחלת הסרטן בשלביה ההתחלתיים.

דר חוסאם חאיק
דר חוסאם חאיק
יחד עם שני המדענים מהטכניון יקבלו את הפרס שני מדענים צרפתים.

נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג, בירך את ד”ר לבנברג ואת ד”ר חאיק על ההישג החשוב ועל הכבוד שהביאו לטכניון. “שוב הוכח כי המאמצים הרבים שהטכניון משקיע בגיוס סגל חדש ומבטיח של חוקרים ומדענים צעירים, נושאים פרי”, אמר. “זכייתם של ד”ר לבנברג וד”ר חאיק בפרס היוקרתי באה פחות מחודש לאחר ששבעה מדענים צעירים מהטכניון נכללו בין 300 המדענים המבטיחים של האיחוד האירופי וקיבלו, כל אחד, מענקי מחקר בסך של כמיליון יורו. הטכניון ימשיך במאמציו להחזיר ארצה מדענים ישראלים מוכשרים, עם סיום לימודי הבתר-דוקטורט שלהם בחו”ל. הדבר יבטיח את מעמדו של הטכניון גם בעתיד כאחת האוניברסיטאות המובילות בעולם”.

בתמונה, ד”ר שולמית לבנברג (למעלה), ד”ר חוסאם חאיק (למטה)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן