ליקוי חמה בערב ראש השנה, בתמונות

ברחבת הכניסה לאוניברסיטת תל אביב התקהלו הבוקר (שני, 3/10/2005) עשרות רבות של צופים בכל רגע נתון ויתכן שהמספר הסופי הסתכם גם במאות.

ברחבת הכניסה לאוניברסיטת תל אביב התקהלו הבוקר (שני, 3/10/2005) עשרות רבות של צופים בכל רגע נתון ויתכן שהמספר הסופי הסתכם גם במאות. ניתן היה לראות משפחות שלמות והתורים לכל הטלסקופים היו מלאים כל הזמן.
בכל זאת, לטובת אלו שלא הצליחו לראות את הליקוי בטלסקופים (שהושמו עליהם כמובן את הפילטרים המתאימים) יכלו לראות זאת באמצעות הקרנה מהטלסקופ לנייר שהודבק על צידה של קופסא חלולה (שנשארה כך עוד מהמעבר של נוגה על פני השמש לפני כשנה). וכך ניתן היה להביט במצב הירח המכסה את השמש עד לשיאו של הליקוי החלקי כפי שנראה מישראל -42 אחוזים.

בתמונה העליונה – למעלה: תמונת השמש כפי שהוקרנה מהטלסקופ לקופסה המיוחדת. למטה – משקפת הקרינה את תמונת השמש לנייר שהונח על הרצפה, סמוך מאוד לשיא הליקוי בסביבות 13:00. צילום: אבי בליזובסקי

כפי שניתן לראות האירוע, שיצא במקרה ביום חופש מהלימודים איפשר לתלמידי בתי ספר לחוות חוויה יוצאת דופן שתיחרת בזכרונם עוד זמן רב.


זו תמונה שצולמה ממסלול הליקוי שנע מצפון האוקיאנוס האטלנטי דרך מדריד, וחצה את אפריקה, כאשר השיא מבחינת עוצמת הליקוי היה בדרום סודן ובקניה.
כאמור בכל מקרה מדובר בליקוי טבעתי, היות והירח נמצא במרחק רב יחסית במסלולו מכדור הארץ, ולכן הוא אינו מסתיר את כל גלגל השמש.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן