סיקור מקיף

OneWeb גייסה 1.2 מיליארד דולר מסופטבנק ומשקיעים נוספים להקמת קו ייצור למאות לווייני אינטרנט

לפי התוכנית, תייצר OneWeb בשלב הראשון 720 לוווינים נמוכי מסלול, המספר הגדול ביותר בהסטוריה של הלוויינים, כדי לספק כיסוי אינטרנט במהירות גבוהה, עם שיהוי נמוך ביותר, כמו גם שיפור בעלויות השיגור והתחזוקה של הלווינים

דגם ממוחשב של מפעל OneWeb בפלורידה שיוכל לייצר 15 לווינים בשבוע. צילום יח"צ
דגם ממוחשב של מפעל OneWeb בפלורידה שיוכל לייצר 15 לווינים בשבוע. צילום יח"צ

 

OneWeb הודיעה כי הבטיחה מימון בגובה 1.2 מיליארד דולר מתוכם מיליארד דולר מחברת התקשורת היפנית סובטבנק והשאר ממשקיעה הקיימים. סבב הגיוס נועד לתמוך בפיתוח הטכנולוגי של OneWeb ולהקמת קו הייצור ההמוני היחיד בעולם ללוויינים.

המתקן החדש שיוקם באקספלורישן פארק בפלורידה יהיה בעל קיבולת ייצור של 15 לווינים לשבוע בשבריר העלות של היצרנים הנוכחיים ובכך היא תוכל לייצר, לשגר ולתפעל את רשת התקשורת שלה. ההשקעה צפויה ליצור כ-3,000 מקומות עבודה למהנדסים, אנשי ייצור ותמיכה בארה"ב בארבע השנים הבאות.

ההשקעה גם תאפשר לפתח גישה גלובלית של שירותי אינטרנט במהירות גבוהה לכולם לרבות בתי ספר רבים ברחבי העולם שעדיין אינם מחוברים – עד שנת 2022. בנוסף ייעשה שימוש בטכנולוגיה של OneWeb בשווקים נוספים כגון רוחב פס צרכני, מכוניות מקושרות, תשתית לרשת הסלולאר והאינטרנט של הדברים. OneWeb תחל בייצור במפעל החדש ב-2018.

החברה נוסדה ב-2012 עם החזון לספק גישת אינטרנט בת השגה לכולם. בין המשקיעים הקיימים בחברה – קוואלקום, אירבוס, בהארטי, היוז נטוורק, אקוסטאר, אינטלסאט, קוקה קולה, וירג'ין וטוטל פיי.

 

לפי התוכנית, תייצר OneWeb בשלב הראשון 720 לוווינים נמוכי מסלול, המספר הגדול ביותר בהסטוריה של הלוויינים, כדי לספק כיסוי אנטרנט במהירות גבוהה, עם שיהוי נמוך ביותר, כמו גם שיפור בעלויות השיגור והתחזוקה של הלווינים בשל שיטת הייצור הייחודית.

שדרת הרשת תהיה ברוחב פס של 10 טרהביט לשניה, ומסופי הקצה שיכילו שילוב של LTE, 2G, 3G ו-Wifi ירחיבו את הרשתות של המפעילים הסלולארים וספקי האינטרנט לאיזורים חדשים בעלויות נמוכות לצרכי חינוך בריאות ועסקים.

 

"לסופטבנק יש הסטוריה ארוכה של השקעה בטכנולוגיות בסיסיות ובטכנולוגיות משבשות המבטיחות לסייע לנו לממש את העתיד כמה שיותר מהר. OneWeb היא חברה מעניינת במיוחד שתשנה את הגישה לאינטרנט ברחבי העולם בעזרת מפעל הייצור בפלורידה" אומר מאסאיושי סון, יו"ר ומנכ"ל סופטבנק.

 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן