תכנית "אופקים" להכשרת מהנדסים מהפריפריה, נפתחה בטכניון

100 צעירות וצעירים, משוחררי צה"ל מהפריפריה, מהמגזר היהודי והדרוזי, חסרי נתוני קבלה לאוניברסיטאות, החלו לימודיהם במכינה מיוחדת

יהודה זיסאפל, ממייסדי התוכנית
יהודה זיסאפל, ממייסדי התוכנית

תכנית "אופקים" יצאה לדרך בטכניון והיא עתידה להתפרש גם לאוניברסיטאות אחרות בארץ, במסלול המדעי-טכנולוגי.

התכנית החדשה תאפשר לתושבי הפריפריה, משוחררי צה"ל, החסרים נתוני קבלה לאוניברסיטאות – לרכוש השכלה אקדמית בתחומי המדע והטכנולוגיה.

משרד הביטחון, באמצעות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, מאתר משוחררי צה"ל מתאימים בישובי הפריפריה, ומכוון אותם להצטרפות למכינה, אשר תכשיר אותם להתקבל לכל הפקולטות בטכניון, גם אם אין בידם תעודת בגרות.

המשתתפים בתכנית יקבלו מימון מלא, הכולל שכר לימוד ומלגת קיום. התכנית מאורגנת בשלביה הראשונים על ידי הטכניון וממומנת באמצעות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, האגודה לקידום החינוך, קרן רש"י, קרן גרוס ואיגוד תעשיות האלקטרוניקה והתכנה.

יוזם התכנית הוא יהודה זיסאפל, נשיא קבוצת רד-בינת ויו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה. "החזון של תכנית 'אופקים' הוא לצרף לתעשיית ההיי-טק כוח אדם מקצועי ואיכותי מהפריפריה ולתרום בכך לצמצום הפער החברתי והכלכלי בין הפריפריה והמרכז", הוא אומר. "הובלת בני נוער מוכשרים ללימודים אקדמאיים בתחומי ההנדסה והמדעים, תוך תמיכה כלכלית, לימודית וחברתית – תאפשר להם לבנות עתיד אישי ראוי ובמקביל תחזק את כלכלת ישראל, את איזורי הפריפריה ותסייע בצמצום הפערים בחברה הישראלית. אנו מאמינים כי עם סיום לימודיהם יהיה שוב ביקוש עצום למהנדסים ומדענים וכי התעשייה המתקדמת תמשיך להיות הקטר המוביל את המשק הישראלי".
בכוונת ראשי התכנית לפנות לרשויות המדינה על מנת שיסייעו במימון הרחבת התכנית בהיקפים ארציים ולהגיע ל-1500 בוגרים מדי שנה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן