סיקור מקיף

חברה חדשה נכנסת לתחום מלונות החלל. אוריון ספאן הכריזה על שיגור אורורה ב-2021

תחום תיירות החלל מתפתח לאיטו מתחילת העשור, כאשר מספר חברות הודיעו כבר די מזמן על הקמת תחנות חלל שישמשו כבתי מלון – לרבות אקסיון ספייס וביגלו אירוספייס. לא רק מלונות החלל לא המריאו, גם פרויקטים בעלי שאיפות צנועות יותר עדיין מקורקעים – חברות כמו וירג’ין גלקטיק ובלו אוריג’ין המפתחות מטוסים ייעודיים להעלאת תיירים לגובה תת מסלולי

מבנה תחנת החלל הפרטית אורורה, שתשמש כמלון בחלל. איור: Orion Span
מבנה תחנת החלל הפרטית אורורה, שתשמש כמלון בחלל. איור: Orion Span

מלון חלל חדש השבוע בפסגת Space 2.0 בסן חוזה, קליפורניה. המלון-לוויין מכונה “אורורה” (זוהר הקוטב) ולטענת חברת אוריון ספאן, מאחוריו עומדים אנשים בעלי ידע מצרפי של \140 שנה בתעשיית החלל המאויישת.

תחנת אורורה תפעל כמלון היוקרתי הראשון בחלל. המלון היוקרתי יארח שישה אנשים בכל פעם – כולל שני אנשי צוות. בחברה מבטיחים שנוסעי החלל ייהנו מחוויית אסטרונאוט אותנטית, עם הרפתקה יוצאת דופן במהלך המסע בן 12 הימים, במחיר של כשליש מעלות כרטיס טיסה לאסטרונאוטים לא רוסיים לתחנת החלל הבינלאומיים – החל מ -9.5 מיליון דולר לאדם. החברה כבר מקבלת מקדמות בסך 80 אלף דולר לנוסע לטיסה בחללית שתמריא בשנת 2021, ותתחיל לארח את האסטרונאוטים האזרחים בשנת 2022.

“פיתחנו את תחנת אורורה כדי לספק יעד תיירות  בחלל, עם השיגור תיכנס תחנת אורורה מיד לשירות, ותביא את הנוסעים לחלל במהירות ובמחיר נמוך יותר מאשר אי פעם, ועדיין תספק חוויה בלתי נשכחת”, אמר פרנק בונגר , מנכ”ל ומייסד אוריון ספאן. “אוריון ספאן גם לקחה את קורס האימונים בן 24 החודשים שאותו נדרשים לעבור נוסעים לתחנת החלל וכיווצה אותו לשלושה חודשים.”

לדבריו, חלק מהלימודים יתקיימו דרך האיטנרנט, ויתרם במתקן אימונים ביוסטון. ההסמכה הסופית תושלם במהלך שהיית הנוסע בתחנת אורורה.

תחנת החלל הפרטית אורורה, שתשמש כמלון בחלל. איור: Orion Span
תחנת החלל הפרטית אורורה, שתשמש כמלון בחלל. איור: Orion Span

במהלך השהייה שלהם בתחנת אורורה, הנוסעים ייהנו מהתלהבות של כוח הכבידה, ויטוסו בחופשיות ברחבי תחנת אורורה, יסתכלו על זוהר הצפון והדרום דרך החלונות הרבים, ימריאו מעל עירם, ישתתפו בניסויים מחקריים כמו גידול מזון (שהם יכולים לקחת איתם הביתה כמזכרת אולטימטיבית), להתענג על חוויית מציאות וירטואלית על holodeck, ולהישאר בקשר או אפילו לשדר שידור חי בזכות גישה לאינטרנט במהירות גבוהה. אורורה תקיף את כדור הארץ בגובה 320 ק”מ ומשך ההקפה יהיה 90 דקות, כלומר הם יוכלו לצפות ב-16 זריחות ושקיעות בממוצע כל 24 שעות. החברה גם מתכננת להם עם שובם קבלת פנים VIP.

“תחנת Aurora הוא תהיה רב תכליתית” הוסיף בנגר. נוכל להשכיר את המלון לסוכנויות חלל שיבקשו לקיים טיסות מאויישות בחלק קטן מהעלות, וישלמו רק עבור השימוש. אנו גם נתמוך במחקר באפס כוח משיכה ובייצור בחלל. התחנה גם תוכל להתרחב לפי הביקוש, כמו עיר, ולאחר מכן נוכל למכור מודולים ייעודיים, שיהיו למעשה הבתים הראשונים בחלל. בעלי היחידות יוכלדו לבקר או להשכיר בשכירות משנה את היחידה שלהם. זה תחום מרגש ואוריון ספאן גאה לסלול את הדרך”.

החברה לא מסרה באיזה משגר יתבצע השיגור לתחנת החלל הפרטית וגם לא מי שיבנה את החללית עצמה.

תחום תיירות החלל מתפתח לאיטו מתחילת העשור, כאשר מספר חברות הודיעו כבר די מזמן על הקמת תחנות חלל שישמשו כבתי מלון – לרבות אקסיון ספייס וביגלו אירוספייס. לא רק מלונות החלל לא המריאו, גם פרויקטים בעלי שאיפות צנועות יותר עדיין מקורקעים – חברות כמו וירג’ין גלקטיק ובלו אוריג’ין המפתחות מטוסים ייעודיים להעלאת תיירים לגובה תת מסלולי (כ-120-130 ק”מ) שם יוכלו לחוות כוח משיכה נמוך מאוד ואת כדור הארץ במלוא הדרו.

כל התחום עבר האטה בשנים האחרונות לאחר תאונה קשה בה נהרג טייס וחברו נפצע קשה בהתרסקות מטוס החלל של וירג’ין גלקטיק במהלך אימונים.

לפיכך, יש להמתין ולראות מתי יוכרז גם על בניית מלונות החלל ורכבי השיגור, שכן לא בטוח ששלוש שנים הם זמן מספק.

 

תחנת החלל הפרטית המתוכננת אורורה, שתשמש כמלון בחלל. התחנה תיבנה באופן מודולרי. איור: Orion Span
תחנת החלל הפרטית המתוכננת אורורה, שתשמש כמלון בחלל. התחנה תיבנה באופן מודולרי. איור: Orion Span

לאתר אוריון ספאן

עוד בנושא באתר הידען:

2 תגובות

  1. אולי אתה מתכוון לטופס הזה: http://www.openculture.com/2013/12/sign-immigration-form-after-the-first-moon-landing.html

    זאת היתה בדיחה, אם אני צריך לנחש – יוזמה של באז אלדרין הליצן.

    בכל מקרה החתמת דרכונים היא דרך לעקוב אחרי מי יוצא ונכנס, וזה לא בעיה חוקית קשה, פשוט אין הרבה כאלה.. כן יש בעיה של: החוק של איזה מדינה רלוונטי בחלל או בירח. זכור לי שהיתה על זה כתבה בידען…

  2. ברגע שיקימו מלון על הירח, וזה רק שאלה של זמן, יהיה צורך להביא בחשבון בעיה תחיקתית שמין הדין לתת עליה את הדעת והיא דרכונים. לכול טייסי אפולו שטסו לירח החתימו את הדרכונים וזה מהסיבה שעם שיגורם הם יצאו מחוץ לגבולותיה של ארה”ב. המחוקק יצטרך לתת על כך את הדעת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן