סיקור מקיף

קומפיוג'ן וקרן הון סיכון של מרק סרונו מקימות יחד את נביעה ג'נומיקס Neviah Genomics) ) חברה חדשה לגילוי ולפיתוח סמנים דיאגנוסטיים

נביעה ג'נומיקס תתמקד בגילוי ובפיתוח סמנים דיאגנוסטיים חדשים שיעידו על רעילות של תרופות * קומפיוג'ן תשתמש בטכנולוגיות גילוי חישוביות וקרן הון הסיכון של מרק סרונו תספק את המימון הראשוני * נביעה ג'נומיקס היא החברה הראשונה שממומנת במסגרת תכנית חממת הביומד הישראלית של מרק סרונו

ד"ר ענת כהן-דיג, מנכ"לית קומפיוגן
ד"ר ענת כהן-דיג, מנכ"לית קומפיוגן

מרק סרונו, חטיבה של מרק KGaA, וקומפיוג'ן הודיעו היום על הקמת נביעה ג'נומיקס, חברת הזנק חדשה שתתמקד בגילוי ובפיתוח של סמנים דיאגנוסטיים חדשים שיאפשרו לחזות את הרעילות של תרופות בשלב מוקדם. נביעה ג'נומיקס תפעל במסגרת חממת הביומד הישראלית של מרק סרונו. קרן הון הסיכון של מרק סרונו תספק את המימון הראשוני עבור החברה החדשה. קומפיוג'ן תשתמש בחלק מטכנולוגיות הגילוי החישוביות שלה ובתמורה תקבל זכויות בעלות בחברה החדשה ותמלוגים ממכירות עתידיות. מידע נוסף באשר להיבטים הפיננסים של ההסכם לא נמסר.

נביעה ג'נומיקס מייצגת את ההשקעה הראשונה במסגרת חממת הביומד הישראלית שהקימה לאחרונה מרק סרונו, ותמוקם במתחם המחקר והפיתוח המתקדם בחברת אינטר-לאב, אשר הושק לפני כחודש על ידי מרק סרונו. במעבדות שבחברת אינטר-לאב מגוון רחב של תשתיות ושירותים לחברות הזנק חדשות שיצטרפו לתוכנית.

ההסכם מהווה המשך לשיתוף הפעולה המוצלח בין מרק סרונו לבין קומפיוג'ן, שהתרחש במהלך 2009 לצורך גילוי סמנים דיאגנוסטיים לחיזוי רעילות של תרופות בשלבי פיתוח תרופה ראשוניים. מרק סרונו וקומפיוג'ן מאמינות שהקמת נביעה ג'נומיקס, המשלבת את היכולות של שתי החברות, תוכל לענות על הצרכים הגדלים והולכים של השוק למוצרים המסוגלים לנבא את פרופיל הרעילות של תרופות כבר בשלבי הפיתוח הראשונים, ובכך למזער את הכישלונות בשלבי פיתוח מאוחרים ויקרים יותר.

דר' ענת כהן-דייג, נשיאה ומנכ"ל קומפיוג'ן, אמרה, "בהמשך לשיתוף הפעולה המוצלח שלנו עם מרק סרונו, אנחנו שמחים מאד להעמיק את הקשר ולהיכנס לשותפות חדשה ומבטיחה זו. אנחנו גאים להיות שותפים בחברה הישראלית הראשונה שתהנה מחממת הביומד החדשה של מרק סרונו בישראל, ומצפים לחיזוק השותפות בינינו לבין מרק סרונו". דר' כהן-דייג הוסיפה, "השותפות שלנו בנביעה ג'נומיקס על בסיס יכולות הגילוי החישובי ממנפת את המומחיות של קומפיוג'ן בניתוח מידע גנטי לתחום חדשני ובעל פוטנציאל עסקי רב ומאפשרת לקומפיוג'ן להמשיך ולהתמקד בתכנית הנוגדנים החד-שבטיים והחלבונים התרפויטיים בתחומי האימונולוגיה והאונקולוגיה ולספק בעתיד ערך למשקיעים שלנו מהבעלות החלקית בחברה החדשה ותמלוגים ממכירות של מוצרים עתידיים".

"נביעה ג'נומיקס היא דוגמה מושלמת למטרה שעמדה לנגד עינינו כאשר הקמנו את חממת הביומד בישראל: למנף את המדע והידע הישראליים ולקבל גישה למוצרים וטכנולוגיות חדשים שיועילו לתחומי הליבה התרפויטיים של מרק סרונו", אמרה סוזן הרברט, סגנית נשיאה, פיתוח עסקים ואסטרטגיה בינלאומיים במרק סרונו. "בהקשר זה, אנחנו שמחים ביותר לשתף פעולה עם קומפיוג'ן בהשקעה הראשונה שלנו. קומפיוג'ן היא אחת מחברות הביוטק המובילות בישראל ומובילה עולמית בתחום של גילוי תרופות חדשות באמצעים חישוביים. אנו סבורים ששילוב המשאבים והטכנולוגיות שלנו מהווים בסיס ייחודי ליצירת חברת הזנק שתחדור לתחום המתפתח הזה ובעל הפוטנציאל להפחית בצורה משמעותית את הסיכונים הטמונים בגילוי ובפיתוח תרופות".

דר' סימון בוטי, מנהל חממת הביוטק באינטר-לאב אומר, כי "אנו מאוד שמחים על שיתוף הפעולה הראשון עם קומפיוג'ן ומקווים, כי הפעילות של החברה החדשה בחממה תחל בקרוב".

רג'ין שבח, מנכ"ל אינטר-לאב, מביעה את התרגשותה על החתימה של ההסכם הראשון ומוסיפה כי, "אנו מצפים לתוצאות פורות משיתוף פעולה זה ומקווים שחברות נוספות ילכו בעקבות קומפיוג'ן".

נביעה ג'נומיקס תשתמש בפלטפורמות הגילוי החישוביות המתוחכמות של קומפיוג'ן כדי לפתח ערכות דיאגנוסטיות לבדיקות רעילות מתקדמות. הבדיקות שיפותחו ישולבו בפלטפורמת סמנים דיאגנוסטיים שתעזור בתעדוף תרופות הנמצאות בצנרת הפיתוח והערכת הכדאיות לפיתוחן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן