סיקור מקיף

נאס"א הציגה את האסטרונאוטים שיטיסו את החלליות הפרטיות הראשונות

האסטרונאוטים הם: סוניטה וויליאמס, ג'וש קסדה, אריק בו, ניקול מאן, כריסטופר פרגוסון, דאגלס הארלי, רוברט בהנקן, מייקל הופקינס וויקטור גלובר

 האסטרונאוטים משמאל לימין: סוניטה וויליאמס, ג'וש קסדה, אריק בו, ניקול מאן, כריסטופר פרגוסון, דאגלס הארלי, רוברט בהנקן, מייקל הופקינס וויקטור גלובר בעת ההכרזה על צוות האסטרונאוטים שיבצע את הטיסות המסחריות הראשונות, 3/8/18. צילום: נאס"א

האסטרונאוטים משמאל לימין: סוניטה וויליאמס, ג'וש קסדה, אריק בו, ניקול מאן, כריסטופר פרגוסון, דאגלס הארלי, רוברט בהנקן, מייקל הופקינס וויקטור גלובר בעת ההכרזה על צוות האסטרונאוטים שיבצע את הטיסות המסחריות הראשונות, 3/8/18. צילום: נאס"א

נאס"א הציגה לעולם אתמול (שישי) את האסטרונאוטים האמריקנים הראשונים שיטוסו על חלליות מסחריות אמריקניות אל תחנת החלל הבין-לאומית וממנה, מבצע שיחזיר את השיגורים המאויישים לחלל מאדמת ארה"ב לראשונה מאז הוצאתן מהשירות של מעבורות החלל ב-2011 .

"היום, החלומות של ארצנו על הישגים גדולים יותר בחלל נמצאים בהישג ידנו", אמר מנהל נאס"א, ג'ים בריידנסטיין . "קבוצה זו של אסטרונאוטים אמריקאים, שיטוסו בחלליות חדשות שפותחו על ידי השותפים המסחריים שלנו בואינג ו – SpaceX, תשיק עידן חדש של מסעות מאויישים בחלל. ההכרזה של היום מקדמת את החזון האמריקאי הגדול שלנו ומחזקת את הנהגתנו בחלל ". אם כי בריינדסטיין מתייחס לתקופה רחוקה מאוד בעבר, בה היתה ארה"ב מובילה בחלל.

הסוכנות הקצתה תשעה אסטרונאוטים לצוותי הטיסות הראשונות של כל אחת מהחלליות – CST-100 של Starliner של בואינג ודראגון של SpaceX. נאס"א עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם החברות בכל היבטי התכנון, הפיתוח והבדיקות כדי להבטיח שהמערכות יעמדו בדרישות הבטיחות והביצועים של נאס"א.
"הגברים והנשים שאנחנו מקצים לטיסות הראשונות האלה נמצאים בחוד החנית של העידן החדש והמרגש של הטיסות המאויישות לחלל", אמר מארק גיייר, מנהל מרכז החלל ג'ונסון של נאס"א ביוסטון. "יהיה מרגש לראות את האסטרונאוטים שלנו מתרוממים מאדמה אמריקנית, ואנחנו לא יכולים עוד לחכות לראות אותם בתחנת החלל הבין-לאומית."


טייסי המבחן של סטארליינר

אריק בו נולד במיאמי וגדל באטלנטה. הוא הגיע לנאס"א מחיל האוויר, שם היה טייס קרב וטייס ניסוי ועלה לדרגת אלוף משנה. הוא נבחר כאסטרונאוט בשנת – 2000 וטס במעבורות החלל החלל אנדוור למשימה STS-126 ודיסקברי בטיסתה הסופית, STS-133.

כריסטופר פרגוסון הוא יליד פילדלפיה. הוא אלוף משנה (קפטן) בצי האמריקני, שטס במעבורת החלל אטלנטיס במשימה STS-115, ופיקד על המעבורות אנדוור בטיסה STS-126 ובמשימתה האחרונה של אטלנטיס, STS-135. הוא פרש מנאס"א בשנת 2011 ועבר לצוות תכנון החללית CST-100 תכנית Starliner של בואינג.

ניקול אונפו מאן היא ילידת קליפורניה וסגן אלוף בחיל הנחתים. היא שימשה טייסת מבחן במטוסי F / A-18 וצברה יותר מ – 2,500 שעות טיסה ביותר מ – 25 מטוסים. מאן נבחרה כאסטרונאוטית בשנת 2013. זה יהיה המסע הראשון שלה לחלל.
בואינג תשגר את החללית באמצעות משגר אטלס V של חברת ULA מכן השיגור 41 בבסיס חיל האוויר האמריקני בקייפ קנוורל.

טייסי המבחן של חללית דרגון המאויישת של SpaceX

רוברט בנקן מתגורר בסנט אן, מיזורי. יש לו דוקטורט בהנדסה והוא מהנדס בדיקות טיסה ודרגת אלוף משנה (קולונל) בחיל האוויר. הוא היה לאסטרונאוט בשנת 2000 וועלה על סיפון המעבורת אנדוור פעמיים, במשימות STS-123 ו – STS-130, במהלכן ביצע שש הליכות חלל בהיקף של יותר מ – 37 שעות.

דאגלס הארלי מהעיר אפלאצ'ין בדינת ניו יורק היה טייס מבחן וקולונל בחיל הנחתים לפני שבא לנאס"א בשנת 2000 כדי להיות אסטרונאוט. הוא טס במעבורת אנדוור במשימה STS-127 ובמעבורת אטלנטיס במשימה STS-135, המשימה הסופית של מעבורות החלל.

SpaceX תשגר את צוות הדרגון תשיק על סיפון SpaceX פלקון 9 טיל מ לשגר מורכבות 39A במרכז החלל קנדי בפלורידה.

לאחר שכל חברה תשלים בהצלחה את טיסת הניסוי שלה, תחל נאס"א בתהליך הסופי של אישור החלליות והמערכות למשימות צוות סדירות לתחנת החלל. הסוכנות חתמה על שש משימות כשבכל אחת יטוסו ארבעה אסטרונאוטים עבור כל חברה.
, עם ארבעה כמו אסטרונאוטים לכל משימה, עבור כל חברה.

המשלחת הראשונה של סטארליינר

ג'וש קסדה גדל באגם ווייט בר, מינסוטה. הוא מפקד חיל הים וטייס ניסוי עם יותר מ 3,500 שעות טיסה ביותר מ ארבעים מטוסים. הוא נבחר כאסטרונאוט ב – 2013. זו תהיה טיסת החלל הראשונה שלו.

לעומתו סוניטה וויליאמס היא אסטרואנוטית ותיקה ויליאמס הגיע לנאס"א מהצי, שם היתה טייס ניסוי ועלתה לדרגת סרן לפני שפרשה לגמלאות. מאז בחירתה כאסטרונאוטית ב – 1998, היא בילתה 322 ימים בתחנת החלל הבין-לאומית בצוותים ה-14/15 ו – 32/33, פיקדה על תחנת החלל וביצעה שבע הליכות חלל.

צוות משימת הדראגון הראשונה

ויקטור גלובר הוא מפומונה, קליפורניה הגיע מחיל הים האמריקני. הוא שימש טייס מבחן שבהן צבר 3,000 שעות טיסה ביותר מארבעים מטוסים שונים. כאשר שירת בנושאות מטוסים הוא ביצע 24 גיחות לחימה. הוא נבחר כמועמד לאסטרונאוט ב-2013, וזו תהיה טיסת החלל הראשונה שלו.

מייקל הופקינס מריצ'לנד, מיזורי. הוא קולונל בחיל האוויר, שם שימש היה מהנדס בדיקות טיסה לפני שנבחר כאסטרונאוט של נאס"א ב – 2009. הוא בילה 166 ימים בתחנת החלל הבין-לאומית בצוות 37/38, וערך שתי הליכות חלל.

אנשי צוות נוספים יוקצו על ידי השותפים הבין-לאומיים של נאס"א במועד מאוחר יותר. כזכור, כאשר ביקר ראש נאס"א הטרי בריינדנסטיין בישראל לפני כחודש, ביקש ממנו שר המדע אופיר אקוניס לדאוג לשיגור אסטרונאוט ישראלי שני, אך כמובן, זה כבר לא יהיה בטיסות הללו. לארה"ב יש שותפות הרבה יותר בכירות מישראל עם אסטרונאוטים ששהו תקופות ארוכות בחלל, בעיקר מטעם סוכנות החלל האירופית.

להודעה באתר נאס"א

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן