סיקור מקיף

מערכת מחטים חדשנית של חברת "ננופס"

חברת ננופס (NanoPass) הציגה בכנס ננו ישראל התקן חד-פעמי המבוסס על מיקרו-מחטים עבור שחרור חומרי ריפוי יעיל, אמין וכמעט ללא כאבים בצורה תוך-עורית.

 באיור מופיע מערך מיקרו-פירמידות של ננופס (מימין, הגדלה של פי 150) ומיקרו-מחט יחידה (משמאל, הגדלה של פי 750). מחטים אלו חדות ויציבות דיין על מנת לחדור דרך שכבת העור של האדם באופן חסר כאבים כמעט לחלוטין.
באיור מופיע מערך מיקרו-פירמידות של ננופס (מימין, הגדלה של פי 150) ומיקרו-מחט יחידה (משמאל, הגדלה של פי 750). מחטים אלו חדות ויציבות דיין על מנת לחדור דרך שכבת העור של האדם באופן חסר כאבים כמעט לחלוטין.

חברת ננופס (NanoPass) פיתחה התקן חד-פעמי המבוסס על מיקרו-מחטים עבור שחרור חומרי ריפוי יעיל, אמין וכמעט ללא כאבים בצורה תוך-עורית. כך תיאר ד"ר יותם לוין, מנכ"ל ננופס.

סוג נוסף של התקן, המכונה "NanoCare", משמש כהתקן אישי וידני לשימוש ביתי המעוצב במיוחד עבור ענף האסתטיקה. ההתקן עושה שימוש בטכנולוגיה של מיקרו-פירמידות עבור הסרה עדינה של שכבת העור העליונה לחשיפת עור צעיר, רענן ובעל גוון אחיד, ומעודד את הספיגה של קרמים דרך השכבות החיצוניות של העור.

החברה ביצעה ניסויים קליניים רבים על מנת להדגים את הבטיחות, הישימות והיעילות של טכנולוגיית הזרקה מיוחדת (MicronJet) העושה שימוש במיקרו-מחטים אלו בכדי להעביר לגוף חיסונים וחומרי ריפוי נוספים כגון אינסולין ולידוקאין.

מיקרו-המחטים מיוצרות באמצעות טכנולוגיה של מערכות מיקרו-אלקטרו-מכניות (MEMS = Micro Electro Mechanical Systems) ומורכבות מגבישי סיליקון טהורים. טכנולוגיה זו מאפשרת הכנת התקנים ממוזערים בעלי יציבות מכנית ודיוק מבני חסרי תקדים. מערכי המחטים הממוזערים, המכונים מיקרו-פירמידה של ננופס מיוצרים בחדרים נקיים תעשייתיים בעזרת תהליכי ייצור מדויקים במיוחד. על סמך טכנולוגיית מיקרו-המחטים שלה, החברה מייצרת כעת מיקרו-מחטים חלולות עבור הזרקות תוך-עוריות של תרופות וחומרים קוסמטיים מוצקים, כגון קרמים ומשחות.

השיטה של הזרקת חיסון תוך-עורי הודגמה שוב ושוב כמאפשרת החדרה חסכונית במיוחד של חומרי ריפוי בהשוואה לשיטות החדרה אחרות כגון תוך-שרירי ותת-עורי. תוצאה זו מקורה ברשת הצפופה יחסית של תאי חיסון הנמצאים בעור. למערכות מיקרו-המחטים יש שני יתרונות חשובים: הראשון היותן בלתי-מרתיעות – ההתקנים, שכמעט ובלתי-נראים בעין רגילה, אידיאליים עבור ילדים ומטופלים הנרתעים ממחטים. שנית, היכולת להחדיר באמצעותן חומרים צמיגיים – למרות גודלן הזעיר, התכונות המכניות של מיקרו-המחטים מאפשרות להן להחדיר גם חומרים צמיגיים במיוחד, לרבות חומרים ג'לטיניים.

אתר החברה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן