סיקור מקיף

תלמידי תיכון מקיבוץ עין שמר פיתחו רובוט שתולה אבובים וזכו בתחרות FIRST הארצית

בעוד כשבועיים אמורים התלמידים הזוכים מתיכון מבואות עירון לנסוע לתחרות רובוטים בארה"ב ● בימים אלה מחפש בית הספר ספונסר כדי לקרוא לרובוט על שמו

אבי בליזובסקי, מערכת DailyMaily, אנשים ומחשבים
 
חלק מהרובוטים שהתחרו השנה בתחרות FIRST בתל אביב
בתחרות לתכנון רובוטים שנערכה בשבוע שעבר בהיכל נוקיה בתל אביב, זכתה במקום הראשון קבוצת תלמידים מבית הספר מבואות עירון שבקיבוץ עין שמר. התוכנית, פירסט (FIRST) שמה, מתקיימת זו השנה השלישית בישראל. במסגרת התחרות נדרשו תלמידים מ-34 בתי ספר תיכון מכל רחבי הארץ לפתח רובוטים שיתלו אבובים על מוטות.

לדברי מנהל בית הספר, רונן דרורי, בניגוד לתחרות רובונר הוותיקה, שבה מתכננים תלמידי בתי ספר רובוט זעיר שצריך לכבות נר, כאן מדובר ברובוט גדול יחסית. מספר הנקודות נקבע לפי מספר האבובים שהרובוט מצליח להציב במקומם בדרך הנכונה. נוסף על כך, לפי תנאי התחרות מוענקות נקודות לא רק על בניית הרובוט וביצועיו, אלא גם על שיתוף הפעולה בתוך הקבוצה ובין בתי הספר השונים. המורה, אייל הרשקו, וצוות התלמידים חנכו בתי ספר שהתחרו בפעם הראשונה בתחרות זו. כמו כן, הם סייעו למתחריהם כאשר רובוטים שבנו נתקעו או נפלו. עוד נדרש מהתלמידים לתרום לקהילה והם עשו זאת באמצעות החתמה על כרטיסי אד"י. כן ניתנו נקודות על בניית אתר האינטרנט. את הרובוט תכננו ובנו התלמידים בעצמם באתר בית הספר בשעות הפנאי שלהם במשך חודשים אחדים.

"פירסט זו גישה שמדברת על הישגים ועל ערכים נוספים, כמו שיתופי פעולה, ערבות הדדית ותרומה לקהילה. צריך לעמוד בכל הפרמטרים הללו כדי להצליח. אם אתה טוב רק בביצוע שלך, לא תזכה בפרסים הראשונים", אמר דרורי, שהחמיא לתלמידים ואמר, כי לכשיסיימו את בית הספר מובטח מקומם בעולם ההיי-טק.

כעת מנסה הנהלת בית הספר לגייס כספים כדי לאפשר את נסיעת התלמידים לתחרות. "באמריקה נהוג לקרוא לרובוטים על שם החברות נותנות החסות", אמר, "וגם אנו מתכוונים לעשות כך".
 

3 תגובות

  1. מאכזב מאוד!

    בתחילה חשבתי שמדובר ברובוט שתולה אבואים, (כמו אבו מאזן אבו עבאס וכיו"ב).
    איזה שטויות יש היום לנוער בראש.

  2. מדהים כמה נוכל לנצל העזרת הרובוט המדהים הזה חחחחחחח עד שהוא מבצע את פעילותו עדיף כבר תולה אבובים אנושי והכובד שלו, והעלות שלו, ישראל היא אינה מדינה שופעת בכסף אלא ההפךכסף מוזרם לאנשים בכירים *ואנסים הממשלה שלנו אינה ממשלה אלא רפובליקת בננות שאינם יודעים לחסל צבא פרמיטיבי שמשגר את הקסאמים שלהם {קסאם הוא עצם גלילי פרמיטיבי יחסית שמונע בכוח ההדף של שתי דלקקים שנוגדים אחד את השני וגורמים להדף .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן