סיקור מקיף

תחרות הרובוטיקה מיקרוסופט-FIRST ישראל יוצאת לדרך

השנה נרשמו לתחרות כ-40 קבוצות מכל רחבי הארץ, כגון דימונה, עוספיה, חיפה, ירושלים, קצרין ותמרה • התחרות השנה מהווה חלק מפרויקט "צוערי הטכנולוגיה" של נשיא המדינה שמעון פרס

דוגמא של אחד הרובוטים
דוגמא של אחד הרובוטים
תחרות הרובוטיקה מיקרוסופט-FIRST ישראל יצאה אתמול (6/1) לדרך, כשהשנה נרשמו לתחרות כ-40 קבוצות מכל רחבי הארץ, ביניהן קבוצות מתמרה, דימונה, עוספיה, ירכא, חיפה, ירושלים, תל אביב, קצרין ונהריה. את אירוע הפתיחה, שהתקיים בבית חיל האוויר בהרצליה, הנחה ליאב עוז-ארי, בוגר תחרויות FIRST הלומד כיום בטכניון, ולצידו אחד מהרובוטים שהשתתפו בתחרות בשנה שעברה.

בתמונה – הרובוט שבנתה קבוצת הרובוטיקה steampunk 1577 מתיכון אביב רעננה.

תחרות הרובוטיקה, המיועדת לתלמידים בכיתות י'-י"ב, מאתגרת את התלמידים לפתור בעיות נפוצות הכרוכות בעיצוב של מערכת בקרה. כל קבוצה מרכיבה רובוט מהחלקים שקיבלה, והרובוטים שהורכבו משתתפים בסדרה של תחרויות. בשלב השיפוט, עבודת הקבוצות מוערכת על פי קריטריונים של מצוינות בתחום העיצוב, רוח הקבוצה, מקצועיות, ויכולת להתגבר על מכשולים וקונפליקטים בתהליך הבנייה. כל קבוצה מונה כ-30 תלמידים הממלאים תפקידים במודל הדומה לזה של בעלי תפקידים בתעשייה.

התחרות השנה, שמתקיימת בחסות מיקרוסופט, מהווה חלק מפרויקט "צוערי הטכנולוגיה", מיזם שנוצר ע"י נשיא המדינה, שמעון פרס, ויהווה אחד האירועים המרכזיים של חגיגות ה-60 למדינת ישראל. אסף אגמון, מנכ"ל FIRST ישראל, אמר כי "קיבלנו בשמחה את ההחלטה לשלב את הפרויקט הזה כחלק מחגיגות ה-60 למדינה. החלטה זו מהווה הוכחה נוספת לחשיבות פעילותה של עמותת FIRST בישראל בכלל, וחשיבותו של פרויקט הרובוטיקה בפרט".

שי-לי שפיגלמן, מנהלת שיווק ויח"צ מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל, אמרה כי "עולם ההיי-טק הוא מרחב מופלא של יזמות ויצירתיות, בו צעירים מחוללים שינויים רבי משמעות שמצעידים את התעשייה קדימה ומשפיעים על העתיד של כולנו. אנו מברכים על היוזמה ושמחים בשותפות האמיצה בפרויקט".

במהלך האירוע, הציגו נציגי תיכון קרית מוצקין את חוויותיהם מהתחרות בשנה שעברה, בה זכו בפרס "הטירונים" לשנת 2007. את סיום דבריהם הם הקדישו לאזכור שלושת החיילים החטופים, שטרם שבו הביתה.

ארגון FIRST – For Inspiration and Recognition of Science and Technology הוא ארגון ללא מטרות רווח הפועל בארה"ב, קנדה, ברזיל, בריטניה וישראל. הארגון עוסק בהקניית מוטיבציה ונגישות ללימודי טכנולוגיה ומדע בקרב בני נוער באמצעות רובוטיקה.

מידע אודות התחרות ניתן למצוא באתר התחרות

2 תגובות

  1. זאת הדוגמה של רובוט שקבוצת STEAMPUNK 1577 מתיכון "אביב" שברעננה הכינו!!! D:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן