חוקרת מערכת החיסון באדם ובחיות משק ואשר מפתצחת אסטרטגיות לפיתוח חיסונים אנטי ויראליים זכתה בפרס וולף לחקלאות


"ד"ר סאיף גילתה מנגנונים מורכבים באמצעותם מגנה מערכת החיסון של בעלי חיים כנגד זיהומים במערכת העיכול

פרופ' לינדה סאיף מאוניברסיטת מדינת אוהיו במעבדתה. צילום יחצ
פרופ' לינדה סאיף מאוניברסיטת מדינת אוהיו במעבדתה. צילום יחצ

פרופסור לינדה י. סאיף מאוניברסיטת אוהיו, ארה"ב היא הזוכה בפרס וולף לשנת 2015 בקטגורית חקלאות, על קידום בריאות האדם וחיות המשק באמצעות מחקר פורץ דרך בוירולוגיה ואימונולוגיה.

בהחלטתם מסבירים חברי צוות השיפוט: "פרופ' סאיף היא וירולוגית ואימונולוגית יוצאת דופן אשר הקדישה את חייה לחקר מחלות בעלות חשיבות עליונה לבריאות חיות המשק, בטחון מזון גלובלי, ובריאות הציבור. היא גילתה מיני וירוסים התוקפים את מערכות העיכול והנשימה של חיות משק ובני אדם, ותגליות אלו הובילו אותה להבנה פורצת דרך של מערכת החיסון ביונקים, ולפיתוח אסטרטגיות וגישות חדישות לפיתוח חיסונים אנטי-ויראליים."

"ד"ר סאיף גילתה מנגנונים מורכבים באמצעותם מגנה מערכת החיסון של בעלי חיים כנגד זיהומים במערכת העיכול. היא גילתה וירוסים התוקפים את חיות המשק ופיתחה דרכים מקוריות להתגונן בפניהם. בסך הכל, תרומותיה של ד"ר סאיף תרמו רבות לייצור ובטחון המזון ברמה הגלובלית, ובמקביל, לבריאות הציבור."

"ד"ר סאיף מצטיינת גם כמורה מעולה וכמנחה ומדריכה של מספר משמעותי של תלמידי מחקר, בתר דוקטורנטים ומדענים אורחים.  רבים מתלמידיה הפכו בעצמם למדענים מובילים ומומחים בתחומים הקשורים לגידול בעלי חיים ובריאות הציבור ברחבי העולם."

סאיף היא אחת משמונת זוכי פרס וולף לשנת 2015.

זוכי פרס וולף לחקלאות 2014: החזרת גנים שאבדו מחיות בר לחיות מבויתות ומצמחי בר לצמחים מבויתים חיוני לשיפור אספקת המזון

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן