סיקור מקיף

כוכב ‘מסע בין כוכבים’ לאונרד נימוי חולה ב-COPD. מתרה במעריציו: הפסיקו לעשן

בחשבון הטוויטר שלו הוא כותב: “הפסקתי לעשן לפני שלושים שנה אבל זה כבר היה מאוחר מדי”. הוא מוסיף כי אובחן כבר אז, והוא חי עם המחלה, אך מתקשה ללכת מרחקים ארוכים

ליאונרד נימוי מקבל את פרס סאטורן בקליפורניה, 2010. <a href="http://www.shutterstock.com/gallery-842284p1.html?cr=00&pl=edit-00">s_bukley</a> / <a href="http://www.shutterstock.com/?cr=00&pl=edit-00">Shutterstock.com</a>
ליאונרד נימוי מקבל את פרס סאטורן בקליפורניה, 2010.
s_bukley / Shutterstock.com

לאחר שצלמי פפרצי צילמו השבוע את כוכב “מסע בין כוכבים” לאונרד נימוי (כנסו כאן כדי לראות את התמונה, מטעמי זכויות יוצרים ) כשהוא מוסע בשדה תעופה על כסא גלגלים בעודו נושם ממסכת חמצן, החלו מעריציו לדאוג לבריאותו.

לאחר הרעש שעוררה התמונה ברשת, נכנס נימוי לחשבון הטוויטר שלו להסביר את הסיבה לתמונה ודחק במעריציו להפסיק לעשן לפני שייגרם נזק בלתי הפיך למערכת הנשימה שלהם. “הפסקתי לעשן לפני שלושים שנה אבל זה כבר היה מאוחר מדי”. הוא מוסיף כי אובחן כבר אז, והוא חי עם המחלה, אך מתקשה ללכת מרחקים ארוכים.

הערותיו של נימוי הופיעו בדיוק בשבוע שבו דנים בנושא בארה”ב בעקבות החלטת רשת הפארם CVS להפסיק מכירת סיגריות ומוצרי טבק אחרים באלפי סניפיה. בעוד בכירים בענף הבריאות ואף הנשיא ברק אובמה שיבחו את הרשת על היוזמה, אנשי תעשיית הטבק ומגיניהם הטוענים ל’שוק חופשי’ מתנגדים לכך וקוראים לחברה להתחשב בלקוחותיה.

 

כתבות קשורות באתר הידען

7 תגובות

  1. עוד לא סיימת לקרוא את הכותרת משנה וכבר אתה מגיב? מה אתה מגיע מטמקא?

    “…הוא מוסיף כי אובחן כבר אז, והוא חי עם המחלה, אך מתקשה ללכת מרחקים ארוכים…”

  2. הוא כבר חולה בזה הרבה זמן ..זו מחלה שקוראת למעשנים ומספיק נזק מצטבר כדי שזה יקרה.
    תחשוב שלפני 30 שנה זה היה כבר 1984 וכבר אז היו אחריו לפחות 20 שנות עישון ..זה המון נזק ופעם אחרונה שראיתי גם מי שטוען שהוא מעשן רק סיגריה ביום גורם לנזק מצטבר כזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן