סיקור מקיף

לן בלבטניק תרם מיליון דולר להתנעה ראשונית של פרויקט בראשית 2

הכסף ישמש את עמותת SPACEIL לגיוס מנכ"ל וצוות הנהלה לצורך תחילת התכנון

סלפי ששלחה החללית בראשית מגובה 22 ק"מ מעל הירח תוך כדי תהליך הנחיתה שנכשל בסופו של דבר. צילום SPACEIL והתעשייה האווירית.
סלפי ששלחה החללית בראשית מגובה 22 ק"מ מעל הירח תוך כדי תהליך הנחיתה שנכשל בסופו של דבר. צילום SPACEIL והתעשייה האווירית.

קרן משפחת בלווטניק הודיעה אתמול (רביעי) כי תעניק מיליון דולר למיזם SpaceIL לטובת התנעת תכנית החלל "בראשית 2", במטרה לקדם את המשימה להנחית חללית ישראלית בלתי-מאוישת על הירח.

"בראשית 1", ששוגרה לחלל ב-22 בפברואר 2019, הפכה את ישראל למדינה השביעית בעולם שהצליחה להגיע למסלול סביב הירח. למעשה זו היתה גם החללית הראשונה שנבנתה במימון פרטי, בעיקר מתורמים ובראשם מוריס קהאן. המענק של בלווטניק יאפשר ל-SpaceIL לגייס מנכ"ל וצוות שיוביל את התכנית לקידום "בראשית 2".

"ישראל ידועה ברחבי העולם בזכות הישגיה יוצאי הדופן בתחומי המדע והטכנולוגיה, והיא בעלת פוטנציאל אדיר להשגת פריצות דרך משמעותיות בתחום חקר החלל", אמר לן בלווטניק, העומד בראש הקרן המשפחתית. "יש בחדשנות ובנחישות הישראלית היכולת להניע את תכנית בראשית לשיאים חדשים ולהפוך את ישראל לשחקן מוביל בתחום".

"אנחנו שמחים על הצטרפותו של לן בלווטניק למשפחת SpaceIL ומודים לו על התגייסותו למשימה", מוסיף יריב בש, ממייסדי SpaceIL. "יש לנו ביטחון מלא ב'בראשית 2' ובצוות הנפלא שלנו, ואנחנו נרגשים לקראת העתיד שעוד נכון ל-SpaceIL, לחדשנות הישראלית בתחום החלל ולחקר החלל בכלל".

SpaceIL, עמותה ללא מטרות רווח, נוסדה ב-2011 מתוך מטרה לקדם חינוך מדעי וטכנולוגי בישראל. עם הקמתה, SpaceIL שמה לה למטרה להנחית את החללית הישראלית הראשונה על הירח ומטרה שניה, לא פחות חשובה – להביא את בשורת המדע לתלמידים רבים ככל האפשר.

כזכור, זהו גלגול שני של מיזם בראשית 2, שבוטל לאחר שקהאן חזר בו מהבטחתו לממן אותו והיזמים החליטו שכדאי למצוא משימה אחרת לחללית.

ממשרד המדע נמסר בתגובה: משרד המדע והטכנולגיה מברך על התרומה להתנעת  פרויקט בראשית 2 . כזכור הודיע שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס בישיבת הממשלה, כי בכוונת המשרד להכפיל את הסיוע לפרויקט בראשית 2 לכדי 20 מיליון שקלים. זאת בתוספת לעשרה מיליון שקלים שכבר הועברו כתמיכה של המשרד וממשלת ישראל למיזם בראשית. השר מתכוון לעמוד בהתחייבותו ואנו מקווים שהתרומה לפרויקט תתניע אותו מחדש, תוך שיתוף פעולה מלא ופורה בין כל הגורמים, למען קידום תעשיית החלל בישראל והצבתה בחזית הבינלאומית.

עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן