סיקור מקיף

“משרד המדע יתקצב את ‘בראשית 2’ ב-20 מיליון, כפול מבראשית 1”

כך הודיע שר המדע אופיר אקוניס בישיבת ממשלה

החללית בראשית. הדמיה: SpaceIL והתעשייה האווירית.
החללית בראשית. הדמיה: SpaceIL והתעשייה האווירית.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס הודיע בישיבת הממשלה שסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע תעלה את התמיכה בפרויקט ‘בראשית’ לגובה של כ-20 מיליון שקל. הדברים נאמרו בישיבת הממשלה על ידי שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס. סוכנות החלל הישראלית פנתה לנאס”א שתבחן את הגדלת מעורבותה בהסכם עם סוכנות החלל עבור תכנית ‘בראשית’, כך עדכן שר המדע.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס: “פרויקט בראשית ריתק ואיחד את כל אזרחי ישראל בציפייה לנחיתה מוצלחת על הירח. העניין הציבורי העצום, לצד ההישגים הטכנולוגיים פורצי הדרך, חידדו את הצורך בהגדלת ההתגייסות העצומה להצלחת הפרויקט. אין לי ספק שההחלטה להכפיל את התמיכה הממשלתית ולהעמקת שיתוף הפעולה מול סוכנות החלל האמריקאית תסייע להצלחת ‘בראשית 2’ ולנחיתתה בהצלחה על הירח”.

בפרויקט ‘בראשית’ הראשון העניקה סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע תמיכה בגובה של כ- 10 מיליון ש”ח במגוון פרויקטים שהושקעו בין השאר בפיתוחים טכנולוגים לצד פעילויות חינוכיות. בנוסף, לאור הקשר הטוב בין סוכנות החלל הישראלית לנאס”א, הסוכנות יזמה וחתמה הסכם בין נאס”א עבור עמותת .SpaceIL ההסכם אפשר סיוע לעמותה במעקב אחר החללית, מתן תקשורת לחלל העמוק ומטרות מדעיות שונות.

4 תגובות

  1. בזבוז חסר אחריות ומופקר של כספי ציבור. חקר הירח מתנהל עשרות בשנים ואני בספק אם ל”אומת הסטארט-אפ” תהיה ולו התרומה המזערית בנושא.
    במקום להזרים כספי ציבור לכיסי עובדי החברה הפרטית הזו ו”חלומם” המגאלומני, תקצבו את הנזקקים האמיתיים – הקשישים, האוכלוסיות בעלות הצרכים המיוחדים, משפחות חד הוריות ועוד ועוד.
    חוצפה! פשוט חוצפה!

  2. כל היופי בפרויקט “בראשית” הינו שהיה ביוזמה ובמימון פרטיים.

    מה למדינה ולדברים האלו, תשקיעו בביטחון ובמערכות אכיפת חוק ושפיטה יעילים.

    תורידו מיסים ראבק, תורידו!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן