הפעלות לימי הקורונה באתר סוכנות החלל הישראלית

עד שיחלוף משבר הקורונה בכדור הארץ, סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה מזמינה אתכם הורים וילדים לפעילות חוויתית ומעשירה בחלל החיצון

פעילויות חלל לילדים: מסע במערכת השמש. איור: Image by <a href="https://pixabay.com/users/WikiImages-1897/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=11111">WikiImages</a> from <a href="https://pixabay.com/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=11111">Pixabay</a>
פעילויות חלל לילדים: מסע במערכת השמש. איור: Image by WikiImages from Pixabay

בימים של שגרת חירום, בידוד והעדר מסגרות לימוד, סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה מזמינה אתכם הורים וילדים לפעילות חווייתית ומעשירה בחלל החיצון: משחקים אינטרקטיביים, סיור וירטואלי בתלת מימד בין כוכבי הלכת ומערכות שמש אחרות, חידות חלל, שאלוני טריוויה, פודקאסטים לא מהעולם הזה, אקדמיה ברשת: הרצאות בנושאי חלל והפעלות מיוחדות לילדי הגנים.

הנה כמה דוגמאות:

משחקים אינטראקטיביים:

 • משחק נחיתה על הירח – קשה לנחות על הירח: בואו להנחית את החללית על הירח מבלי לרסק אותה: צריך למצוא משטח נחיתה וגם לבלום את תאוצת החללית. המשחק הזה מזכיר את משחקי הקומודור או האטרי משנות השמונים.
 • איך זה נראה כשנעים במהירות האור? תנועה במהירות האור בסרטי מדע בדיוני נראית כמו נסיעה לילית רגילה-אך-מהירה, הכוללת אפקט מריחה של הכוכבים מסביב. ממש לא סיפור גדול. אבל מה באמת היה קורה לתפיסת הזמן והמרחב לו היינו נעים במהירות האור? בואו לנסות לראות מה קורה לסביבה שלנו כשאנחנו נעים במהירות האור. מה קורה לחפצים? לצבעים? לתפיסת המרחב? ועוד עקרונות הנובעים מתורת היחסות הפרטית של איינשטיין. התוצאה פסיכדלית למדיי.
 • זנבות השביטים החוצים את כדור הארץ מטר מטאורים נוצר כאשר כדור הארץ נקלע לתוך שובל השאריות שמותיר אחריו כוכב שביט הנע במסלול סביב השמש. השאריות הללו, חלקיקי אבק וסלעים, נלכדים בכוח המשיכה של כדור הארץ הם נופלים באטמוספירה במהירויות של עשרות ק"מ לשניה, מתלהטים ונראים מרחוק ככוכבים נופלים. הדמייה אינטראקטיבית בתלת מימד מראה את מסלול כוכבי הלכת במערכת השמש וזנבות השביטים שלהם.\

חידוני חלל

 • מאדים או כדור הארץ? בואו לזהות מאיפה התמונות? כדור הארץ או על מאדים?
 • איך זה נראה מהחלל? האם תצליחו לזהות אתרים מפורסים שמצולמים מהחלל?
 • האם אנחנו לבד ביקום? מה אתם יודעים על חייזרים
  ועוד שלל חידוני טריוויה וחידות היסטוריות.

סיור וירטואלי במערכות שמש אחרות
תחגרו חגורות כי ההדמיות שלפניכם לוקחות אתכם לביקור אינטראקטיבי בתלת ממד וב- 360 מעלות של שישה מכוכבי הלכת המוזרים והמרתקים ביותר שהתגלו. בחלק מהביקורים תרחפו ממרחק בטוח מכוכבי הלכת ובחלק תרחפו קרוב לפני השטח.

פודקאסטים על חלל:

 • על חלל: החיים, היקום וכל השאר – איך אדריכלים מתכננים מבנים מחוץ לכדור הארץ? למה איומי סייבר על לוויינים זה משהו שכולנו צריכים לדאוג ממנו?
  כבר הגענו? – כל מה שחדש ומעניין בטיסות לחלל
  ורטיגו קוסמי – מה שקורה בשמי הלילה ומעבר להן
  במסלול מעגלי – החיים, היקום וכל השאר
  מאדים (אנגלית) – כל מה שרציתם לדעת על החיים במאדים ולא העזתם לשאול
  הספירה לאחור (אנגלית) – 10 משימות החלל הדרמטיות בהיסטוריההרצאות און ליין לילדים ומבוגרים
 • אקדמיה ברשת – שידורי החלל לילדים מתחילים "באקדמיה ברשת" בעברית ובערבית.
 • קורסים מקוונים של האגודה הישראלית לאסטרונומיה – הרצאות למבוגרים.

הפעלות לילדי הגן

 • מסע בין כוכבים – פעילויות שבאמצעותן נלמד את הילדים על מערכת השמש, נכין אצבעונים שמתארים את סדר כוכבי הלכת, נשמע סיפור ונלמד לזהות מה מייחד כל כוכב לכת! בסופו של דבר נשחק במשחק זיכרון: כוכבי לכת על הקיר.
 • חייו של אסטרונאוט – במערך המצורף נלמד על חייו של אסטרונאוט. נבין את השוני בין התנהלות החיים בכדור הארץ לבין ההתנהלות בחלל, נכיר את תחנת החלל, נדמיין איך אפשר לתפקד עם חליפת חלל מגושמת, נצטלם, ואפילו נביא מזכרת להורים!
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן