סיקור מקיף

ישראל וגרמניה ירחיבו את שיתוף הפעולה המדעי בחקר הסרטן

עוד הצהירו הצדדים, כי לאור החשיבות האדירה של זמינותם של מים נקיים לכל, בכוונתם להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה המדעי ארוך השנים בפיתוח טכנולוגיות מים.

שר המדע יעקב פרי עם שרת החינוך והמחקר הגרמנית פרופ' יוהנה וואנקה בטקס החתימה על ההסכם, 25/2/14
שר המדע יעקב פרי עם שרת החינוך והמחקר הגרמנית פרופ’ יוהנה וואנקה בטקס החתימה על ההסכם, 25/2/14

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי, חתם היום, 25 בפברואר 2014, על הצהרה להרחבת שיתוף הפעולה המדעי בחקר הסרטן עם גרמניה עם מקבילתו, שרת החינוך והמחקר הגרמנית פרופ’ יוהנה וואנקה. במסגרת זו יקצו המדינות סכום כולל של כמיליון ש”ח לשנה למחקרים משותפים בחקר הסרטן. ההצהרה מתווה חזון משותף של המדינות לשימוש יישומי בתוצאות מחקרים למתן פתרונות לצרכים בסיסיים של בני האדם.

בטקס חגיגי בירושלים בהשתתפות המנכ”ל הגרמני לקשרים בינלאומיים פולקר ריקה, מנכ”לית משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל בינה בר-און והמדענית הראשית של המשרד פרופ’ נורית ירמיה, הביעו הצדדים נכונות להמשיך ולהרחיב את התכנית המשותפת בחקר הסרטן והצהירו כי בכוונתם להוסיף ולהגדיל את התקציב הקיים למטרה זו. עוד הצהירו הצדדים, כי לאור החשיבות האדירה של זמינותם של מים נקיים לכל, בכוונתם להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה המדעי ארוך השנים בפיתוח טכנולוגיות מים. כמו כן, סוכם בין השרים כי בסתיו הקרוב תתקיים סדנא מיוחדת למדענים צעירים בתחום חקר סוללות בישראל וכי הצדדים ימשיכו להוציא קולות קוראים למחקר במסגרת קרן המחקרים המשותפת ישראל-גרמניה.

בנוסף, בפגישות סיכמו הצדדים לעודד מדענים ישראלים וגרמנים להגיש פרויקטים משותפים במסגרת תכנית המחקר האירופית “הורייזון 2020” (Horizion 2020) ולקיים אירועים משותפים בתחומי המדע בשנת ה-50 ליחסים הדיפלומטיים.

השרה וואנקה נפגשה גם עם שר הכלכלה נפתלי בנט. בפגישתו עם שרת המדע והחינוך של גרמניה דן השר בשת”פ הפורה במו”פ תעשייתי בין המשרדים ובשת”פ בהכשרה מקצועית, שת”פ המתקיים כבר למעלה מ- 40 שנה.

עוד ציין השר בנט: “אנו עדים לעניין הולך וגובר של הכלכלה והתעשייה הגדולה באירופה בחדשנות הישראלית. עדות לכך מהווים מרכזי המו”פ וההשקעות של השחקניות הגרמניות הגלובליות בשנים האחרונות בארץ: בין היתר התאגידים Merck, SAP וחברת דויטשה טלקום אש השיקה לפני מספר חודשים מסלול האצה המיועד לסטארט-אפים ישראלים, במטרה לסייע להם עשות את הצעדים הראשונים בשוק האירופאי, תוך יצירת קשרים עסקיים והנעה לקראת מכירות ראשונות שלהן במדינות האחוד האירופי. המטרה שלנו היא להביא שחקניות גרמניות מובילות נוספות לארץ ולקדם את הקשרים בין ישראל והמעצמה הכלכלית הגדולה באירופה”.

תגובה אחת

  1. ישראל מובילה בטכנולוגיות להפקת מים.אבל המים בארץ יקרים ללא פרופורציה לעלות ההפקה.בנוסף יש מ”עמ על מים,וזה לא הוגן כי לא ניתן לחיות ללא מים.זהו מס גולגולת,אשר מצביע על המדניות הטג’ריסטית של ממשלה סופר שמרנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן