סיקור מקיף

פרופ' יעקב בר, זכה בפרס "חבר כבוד לשנת 2009" על ידי האגודה הבינלאומית לחקר התווך הנקבובי (INTERPORE) בזכות תרומתו הרבה בתחום

לתופעות מעבר בתוך נקבובי ישנם שימושים רבים בהידרולוגיה של מי תהום, לרבות הנושא המרכזי של מניעת זיהומם, בהנדסת מאגרי נפט, בהנדסה כימית, בהנדסה חקלאית (השקיה וניקוז), בהנדסת הסביבה ואפילו בהנדסה רפואית שבה הכליות והכבד מתנהגים כתווך נקבובי.

יעקב בר. צילום המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
יעקב בר. צילום המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

הישג מקצועי ואישי מרשים לפרופ' יעקב בר, דיקן בית הספר להנדסה של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן, עם זכייתו, כנבחר היחיד, בפרס "חבר כבוד לשנת 2009" מטעם האגודה המדעית הבינלאומית לחקר התוך נקבובי (InterPore). הפרס, על תרומתו לקהילה המדעית הבינלאומית בתחום התמחותו: בתופעות מעבר בתווך נקבובי, יוענק לו בטקס שיתקיים באוניברסיטת A&Mטקסס במסגרת כנס בינלאומי שיערך במרץ 2010.

הועד המנהל של האגודה הבינלאומית לחקר התוך נקבובי בחר פה אחד בפרופ' יעקב בר כזוכה יחיד בפרס על המוניטין שרכש בעקבות פעילותו הענפה בתחום מדע התוך הנקבובי על מאמריו שתרמו לקידום הידע בנושא תופעות מעבר של מסה וחום בתווך נקבובי ועל ספריו המהווים אבני יסוד בתחום המדעי הזה.

פרופ׳ יעקב בר, פרופסור אמריטוס של הטכניון ומומחה בין-לאומי בהידרולוגיה של מי תהום, משמש כדיקן בית הספר להנדסה של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן. בעבר, כיהן בטכניון כמשנה לנשיא הטכניון לעניינים אקדמיים, כדיקן הפקולטה להנדסה אזרחית, כדיקן בית הספר ללימודי מוסמכים, ועמד בראש מוסד נאמן. כיום הוא גם העורך הראשי של עיתון מדעי בינלאומי בתחום תופעות המעבר בסביבה נקבובית. לעבודותיו וספריו של פרופ' בר יש השפעה ניכרת והוא אחד מההוגים והחוקרים המרכזיים בתחום.

לתופעות מעבר בתוך נקבובי ישנם שימושים רבים בהידרולוגיה של מי תהום, לרבות הנושא המרכזי של מניעת זיהומם, בהנדסת מאגרי נפט, בהנדסה כימית, בהנדסה חקלאית (השקיה וניקוז), בהנדסת הסביבה ואפילו בהנדסה רפואית שבה הכליות והכבד מתנהגים כתווך נקבובי.

פרופ' יעקב בר, ציין כי: "אני שמח ונרגש על ההחלטה לבחור בי. כמקבל הראשון של פרס זה ועל ההכרה הבינלאומית שיש בכך להישגי בתחום זה במשך עשרות שנים"

על האגודה:

האגודה הבינלאומית לחקר התוך נקבובי ( INTERPORE ) היא אגודה מדעית עצמאית המתמחה בתופעות מעבר בתווך נקבובית. מטרת האגודה לקדם ולהפיץ ידע בתחום. האגודה עוסקת במחקר וביישום של מחקרים בתחומים רבים כגון: הנדסה רפואית, הידרולוגיה של מי תהום הנדסת מאגרי נפט, הנדסת הסביבה והנדסה כימית. אתר האגודה

על המכללה:

.המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נוסדה על פי החלטת המועצה להשכלה גבוהה במטרה לקיים מוסד ייחודי להשכלה גבוהה אשר מטרתו להביא השכלה גבוהה לאזור הפריפריה הצפוני הכולל את עמק הירדן, העמקים הצפוניים והגליל המזרחית לרבות הערים טבריה, בית-שאן, עפולה, מגדל הימק, נצרת, צפת, קריית שמונה וחצור הגלילית במסגרת המכללה הוקם בית ספר להנדסה המכשיר מהנדסים, בעיקר לתעשיות עתירות הידע. מכללת כנרת מטפחת מצוינות בהוראה ובמחקר ומדגישה את היחס האישי לפרט, יוזמת ומובילה תהליכים למען הקהילה ופיתוח הגליל. לרשות הסטודנטים עומד קמפוס אוניברסיטאי חדיש המציע רמת שירותים אקדמית מהגבוהות בארץ והווי סטודנטיאלי תוסס. אתר המכללה

תגובה אחת

  1. שלום לך,
    מאחר ואני מהמכללה – כנרת בעמק הירדן
    כבר מספר שנים שינו את שם המכללה על כן אם משהו יחפש אותה אצלכם באתר הוא לא ימצא כיוון שהיא נקראת אצלכם עדין מכללת עמק הירדן. אני חושבת שכדאי לתקן זאת
    מכללת כנרת בעמק הירדן
    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן