סיקור מקיף

יישום חתמה על הסכם רישוי עם אדובי לשילוב טכנולוגיה לעיבוד תמונות דיגיטליות

הטכנולוגיה, שהומצאה על ידי ד"ר רענן פטאל מביה"ס להנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית, מאפשרת חידוד תמונה מהיר ויעיל יותר ומשמרת את איכות קווי המתאר של אובייקטים בתמונה במהלך החידוד

הלוגו של יישום
הלוגו של יישום

יישום החברה לפיתוח ומחקר של האוניברסיטה העברית הודיעה היום כי היא חתמה על הסכם רישוי עם חברת Adobe Systems לשם פיתוח ומסחור טכנולוגיה המשפרת את תהליך העיבוד של תמונות דיגיטליות. הטכנולוגיה הוטמעה בגרסה 5 CS החדשה של תוכנת פוטושופ של Adobe. הטכנולוגיה, שהומצאה על ידי ד"ר רענן פטאל מביה"ס להנדסה ומדעי המחשב של האוניברסיטה העברית, מאפשרת חידוד תמונה מהיר ויעיל יותר ומשמרת את איכות קווי המתאר של אובייקטים בתמונה במהלך החידוד.

תוכנות לעיבוד תמונה כיום משקיעות כוח חישובי ניכר בניסיון לחדד פרטים בתמונות הדיגיטליות ולאפשר למשתמשים לתחום ולסמן אובייקטים ספציפיים בתמונה. הטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות כיום לצרכים אלו מאופיינות במגבלות שונות ובתחכום יתר מבחינה חישובית. הטכנולוגיה החדשה מהירה ומשתמשת בחישובים פשוטים יותר, המכונים חישובים מפורשים, כדי להשיג אותן תוצאות המושגות כיום בעזרת חישובים מסובכים ובלתי-מפורשים. באופן מעשי, הטכנולוגיה החדשה מתעלמת מפיקסלים הנמצאים – מעבר לשפה או גבול כלשהו בתמונה, וכך מאפשרת יצירת תמונה חדה יותר ללא הילה סביב האובייקטים השונים בתמונה. מהירותה הגבוהה של הטכנולוגיה מאפשרת להאיץ את פעילותן של תוכנות עיבוד תמונה ביותר משני סדרי גודל.

"אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם Adobe, אחת מחברות התוכנה המובילות בעולם. עיבוד תמונות הפך לטכנולוגיה שווה לכל נפש, ומשום כך יש חתירה מתמדת אחר אפליקציות מהירות יותר וידידותיות למשתמש. הטכנולוגיה החדשה לעיבוד תמונות שהומצאה על ידי ד"ר פטאל היא דוגמה מצוינת לאפליקציה כזו, ואנו סבורים שהיא תהיה בעלת ערך רב גם עבור תוכנות אחרות לעיבוד תמונות," אמר יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום. "בנוסף, חוקרי האוניברסיטה העברית עוסקים בפיתוח מגוון רחב של טכנולוגיות הדמיה חדשניות, כולל טכנולוגיות תלת-מימד, התאמת תבניות בזמן אמת, הוספת צבע לתמונות וסרטים וטכניקות אנימציה, כולן זמינות להסכמי רישוי."

"לאחרונה הוצאנו את גרסאות Photoshop® CS5 ו- Photoshop® CS5 Extendedשל תוכנת פוטושופ, הגדושות בטכנולוגיות חדשות וחדשניות," אמר קווין קונור, סגן נשיא ניהול מוצר ב-Adobe. "הלקוחות שלנו בהחלט יפיקו תועלת משיתוף הפעולה בין מהנדסי Adobe לבין חוקרים אקדמאיים בעלי חזון כמו הקבוצה מהאוניברסיטה העברית. הטכנולוגיה החדשה משפרת את כלי החידוד ב-Photoshop CS5 ואת סממן ה"הגן על פרטים" שלו ((“Protect Details” שמאפשר חידוד תמונה מיטבי."

משמאל: התמונה ללא שימוש בטכנולוגיה החדשה. מימין: התמונה המשופרת לאחר עיבוד על ידי הטכנולוגיה החדשה.
משמאל: התמונה ללא שימוש בטכנולוגיה החדשה. מימין: התמונה המשופרת לאחר עיבוד על ידי הטכנולוגיה החדשה.

אודות יישום

יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע"מ, אחראית בלעדית למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם באוניברסיטה העברית. החברה, שהוקמה בשנת 1964, נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם בתחומה. יישום רשמה כ – 6,100 פטנטים על למעלה מ-1,750 המצאות בכל תחומי הטכנולוגיה והביוטכנולוגיה. כשליש מהפטנטים מוסחרו, ומוצרים המבוססים עליהם נמכרים בלמעלה ממיליארד דולר בשנה. ליישום כ- 65 חברות פורטפוליו המבוססות על המצאות חוקרי האוניברסיטה. ליישום הסכמי שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות דוגמת איי.בי.אם, אינטל, ג'ונסון אנד ג'ונסון, מרק, מונסנטו, נוברטיס, פיליפס, רוש, סיג'נטה, טבע, וילמורין ועוד רבים נוספים.

3 תגובות

  1. צודק, במקרה הזה הם רק הרסו, לקחו תמונה של פרח יפה וקימטו לו לגמרי את הצורה….

  2. טכנולוגיה מדהימה.
    אולי אבל במקרה של התמונה הספציפית הזו היה עדיף לא לחדד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן