כיצד להתכונן לסוף העולם

חודש דצמבר החל, והעניין בסוף העולם הולך ומתגבר. מדברים על זה ברדיו, ברחוב, בפייסבוק ובכל מקום אחר. אבל אין לכך כמובן כל ביסוס 

לוגו אתר 2012 HOAX
לוגו אתר 2012 HOAX

אל תטעו, סוף העולם בוא יבוא, והוא מתקרב אלינו במהירות. האמת היא שכל יום שחולף מקרב אלינו את סוף העולם ב…ובכן, ביום.

היקום אינו מקום בטוח ליצורים חיים. למעשה, אם לא הייתי דבק בהוכחות מדעיות, הייתי סבור שהוא מתכנן לחסל אותנו. באמצעות שפע אמצעים ימצא היקום, בנחישות אין-קץ, את הדרך לעקר את האדמה מיושביה; אם באמצעות אסטרואיד גדול שכדור הארץ מפריע לו במסלולו סביב השמש, או באמצעות התפרצות קרני גמא קטלניות שנוצרו בהיוולדו של חור שחור בגלקסיה רחוקה לפני עשרות מיליוני שנים, והן בדרך אלינו במהירות האור.

אפילו אם אף אחד מאמצעי הקטל לא ימלא את החוזה שהוצא עלינו, ליקום יש גם תכנית מגירה, מנגנון אל-כשל שיבטיח את חורבננו. רצוי שתדעו שאנחנו יושבים על פצצת זמן מתקתקת; תוך מיליארד שנים השמש שלנו, זו שאיננו יכולים לחיות בלעדיה, תהפוך בהירה וחמה יותר, וכבר לא תאפשר קיום חיים על פני האדמה. האטמוספירה תתחיל להתפזר לחלל, הים ירתח ויתנדף והקרקע תותך.
בזמן הזה כבר נהיה מזמן פזורים באינספור מושבות בגלקסיה, תאמרו. אבל אי אפשר להתחמק מהסוף המר, וליקום, כאמור, תכנית שאינה יכולה להכשל.

תוך אי אלו טריליוני שנים יתרחקו הגלקסיות עד מאד זו מזו, הכוכבים יסיימו את הדלק שלהם, יתקררו ויכבו, ואפלה קרה תפזר את האנרגיה הנותרת על פני מרחבי היקום עד שלא יוותר דבר.
אם מעודד אתכם שסוף הוא תמיד התחלה, אז הסוף הזה הוא לא. תנחומיי.

ומה לגבי ה- 21 בדצמבר 2012? עצתי היא להימנע ממעשים שתתחרטו עליהם כאשר העולם ימשיך להתקיים גם למחרת.
אם אתם חוששים ממפגש עם כוכב הלכת ניבירו, מהתיישרות פלנטרית, מהתהפכות הקטבים המגנטיים וכיוצא בזה, יועיל לכם לקרוא את הפוסט הזה, שמסביר למה כל אלה הם גיבובי שטויות ותו לא.

בני המאיה לא ניבאו את סוף העולם, ולא היו יותר חכמים מאיתנו או מכל תרבות אנשוית אחרת. הם היו אנשים שבין השאר טרחו רבות לתעד וללמוד את תנועת גרמי השמיים, ולהפיק מהם לוחות שנה.

שיטת לוח השנה שלהם לא מסתיימת השנה, וגם לא בעוד שנה או בעוד עשור. היו להם מחזורים כמו שלנו יש שבועות, חודשים ושנים. ה'באקטוּן', המחזור שאורכו 396 שנים בקירוב, שמסתיים השנה, איננו המחזור הגדול ביותר שלהם, וכשהוא מסתיים מתחיל אחד חדש.
הבאקטון הוא חלק ממחזור ארוך יותר שנמשך כ- 7,885 שנים, שגם הוא חלק ממחזור ארוך יותר. לוח השנה של המאיה יכול להימשך עד לסוף המחזור הגדול שלהם, 'אלאוּטוּן', שאורכו מעל 63 מיליון שנים. האם אז יגיע סוף העולם? לא. יהיו הרבה הנחות בחנויות, קישוטים ברחובות, ואנשים יברכו זה את זה באלאוטון חדש ושמח.

בינתיים, הישמרו מאנשים שטוענים לידע על העתיד. זוהי שרלטנות מוחלטת וניצול של אנשים תמימים. חישבו על זה כך – אילו באמת היה אפשרי לדעת על התרחשויות מראש, האם לא היה ניתן לנצל את הידע הזה לצרכים מדיניים או צבאיים, לרווחים בבורסה או בייעוץ אסטרטגי לחברות מסחריות ולחברות ביטוח?

חיזוי העתיד (ולא משנה אם על פי הכוכבים, שמות ותאריכים, קפלים בעור כף היד או שאריות קפה) הוא כנראה היכולת העל-טבעית הקלה ביותר להוכחה כי כל מה שצרך הוא לחכות ולראות, ולמרות זאת מעולם לא הוצגה ראייה סבירה לקיומה.

אז אל תצאו פראיירים. 2013 תגיע כמתוכנן ותהיה מלאה בשמחות ודאגות, אסונות וחגיגות. תאמינו לי. זה בדוק. ואם העולם יגיע אל סופו לפני כן, אני אוכל את הלפטופ שלי.

לפוסט המקורי של יואב בבלוג "מסה קריטית"

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

53 תגובות

 1. בשלב זה ההצלחה היחידה.. היא בתחום החינוך. אשמח להיפגש איתך ולהראות לך את הדברים. בינתיים את מוזמנת לבקר באתר שלי. אגב , קבוצה ריקה זה עדיין לא כלום הרי ממנה בונים את כל הקבוצות לא?

 2. משה,
  חזרה מייגעת על הבלים לא הופכת אותם לטובים יותר עם הזמן, גם משפטים חסרי תוכן ממשי כגון: "אני חושב שהרעיון של סוף העולם הוא מצוין אם רק נדע להשתמש בו נכון. צריך להבין יותר לעומק את התרבות של שבט המאיה, תפיסת הזמן השונה שלהם וכמובן את התרומה שלהם לביסוס של מושג ה 0."
  כפי שכתבת, אינם תורמים דבר.
  אם כל מה שאתה רוצה הוא דרך יותר יעילה לכתוב (לייצג?) כלום אז בודאי שהתיאור: "פשוט לא לרשום כלום" או "דף חלק" הוא ודאי לא הדרך הנכונה להשיג זאת. ישנה סימבוליקה מוסכמת הרבה יותר טובה כמו למשל מושג הקבוצה הריקה. אבל איני סבורה שמה שאתה באמת רוצה הוא "שנחשוב על דרך יותר יעילה לכתוב כלום" אבל הסבריך החוזרים והמייגעים אינם עוזרים להבנה מה אתה כן רוצה לומר. אם אפשר ללמד את זה בגן ילדים אבל אתה לא מצליח להסביר מה אתה רוצה גם לאחר כמה וכמה תגובות אז כדאי שכבר תגיע למסקנות האפשריות המתבקשות…

  גם התעלמת מהשאלה הפשוטה ששאלתי אותך: "במה האלטרנטיבה אפופת המסתורין, שכלל לא ברור מהי, טובה יותר? האם אתה יכול להציג את הצלחותיה בתחום כלשהו מלבד במוחך?"

  וכן, אני מכירה את סריניוואסה רמנוג'אן וגם את ג'ורג' ספנסר בראון, ואני מרשה לעמצי להניח מתגובותיך עד כה שאני מכירה אותם ואת עבודתם טוב ממך, ועדיין אין בכך ולו בשמץ כדי לעזור להבין מה אתה רוצה לומר. אולי תנסה לענות על השאלה ששאלתי אותך בתור התחלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן