סיקור מקיף

מכחישי שואה ירצו בפני סטודנטים באוקספורד

ניק גריפין, מנהיג המפלגה הלאומית הבריטית (BNP) הימנית קיצונית וההיסטוריון מכחיש השואה דיוויד אירווניג, ירצו ביום ב' בפני סטודנטים באוניברסיטה

ניק גריפין, מנהיג המפלגה הלאומית הבריטית (BNP) הימנית קיצונית וההיסטוריון מכחיש השואה דיוויד אירווניג, ירצו היום (יום ב') בפני סטודנטים באוניבריסטת אוקספורד. למרות ההתנגדויות, הצביעו חברי האגודה לוויכוחים של אוניברסיטת אוקספורד ברוב של שניים מול אחד בעד ההצעה להזמין את גריפין ואת אירווינג.
הצעד זכה לגינוי מצד אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אוקספורד וכן מצד ועדי הסטודנטים המוסלמים (המתנגדים למדיניותו של גריפין) והסטודנטים היהודים. אולם, חברי אגודת הוויכוחים של אוקספורד טענו כי חייבים לתת במה לנציגי כל הדעות.
ליוק טריל, נשיא האגודה אמר: "איננו נותנים להם במה לשבח את דעותיהם אלא לדבר על גבולות חופש הדיבור. הם ידברו בהקשר של הפורום שבו ישתתפו גם דוברים אחרים שיאתגרו ויתקפו את עמדותיהם ראש בראש".
גריפין טוען כי ה-BNP אינה מפלגה גזענית. הוא הורשע בשנת 1998 בהסתה לפגיעה גזענית, בהפיצו חומר המכחיש את השואה. אירווינג הושם במאסר למשך שלוש שנים לאחר שהורשע בהכחשת השואה באוסטריה, אך הוא מכחיש את היותו מכחיש שואה וטען כי לא היתה לו ברירה אלא להודות בהאשמות. האיגוד מסר כי נמכרו כל הכרטיסים לאירוע, המיועד רק לחבריו – רובם סטודנטים.
ביום ה' נערך מסע מחאה נגד ההזמנה ובין הדוברים בו היו ניצולי שואה. סטפן אלטמן-רייכר, נשיא משותף של אגודת הסטודנטים היהודיים באוניברסיטת אוקספורד אומר כי בעוד חופש הדיבור הוא חשוב, הוא נמצא בצל בנושאים אלה. "איני סבור כי צריך להזמין את האנשים הללו בידי האיגוד של אוקספורד. ברגע שנותנים להם דבר, נותנים לגיטימציה לדברים שלהם", הוא אמר.

3 תגובות

 1. מופע החיים , גם של בני אנוש , מורכב , עם סתירות רבות ;יש בו גם כאלה על קצה הגבול , שבין השפיות הסבירה , למשהוא שמושך לתהום .

 2. מישהו יכול להסביר כאן את הצד של מתנגדי השואה? כאילו אני לא מבין איך אפשר להכחיש שהתקיימה שואה? מה הם בעצם אומרים?

 3. להיפך זה הדבר הנכון ביותר לעשות !!
  רק כך אפשר לעמת ולהתעמת איתם בהצגת שאלות נוקבות ואין כאן שום עניין של לגיטימציה..אחמדיניג'ד לא מחכה ללגיטימציה מאף אחד !!
  אלא אם כן הצד שכנגד לא בטוח בטיעוניו או שהוא מפזר סיסמאות ריקות וחצאי אמיתות ולא מוכן שישמעו את נציג המפלגה ואת הסופר שציירו אותו כמכחיש למרות שהוא מכחיש שהוא מכחיש !!
  את מנהיג המפלגה שמעתי פעם בתכנית בערוץ 8 ומה שזכור לי ממנו זה שהוא בעד ישראל (בניגוד לשמאל שם הדן בזכות קיומה של ישראל) גם בגלל שהוא לא רוצה שישראלים מהגרים ימלאו את אנגליה !!
  באוקספורד יש לא מעט מכחישי ישראל וזכותה להתקיים והם המסוכנים באמת ..כמו שנאמר תיזהרו מהצבועים כי מהגלוים ניזהרים ממילא !
  אני למשל בעד הזמנה של אחמדיניג'ד ואישים מישראל לכנס באחת ממדינות אירופה להשמעת דעות ..הוא לא יסכים כנראה כי גם בעבר לא הסכים אולי בגלל שיש לו מה להסתיר או שהוא חושש שלא יעמוד במטר השאלות החקרניות שיופנו אליו ! גם פוטין הדמוקטטור לא יסכים למפגש כזה הוא מעדיף תקשורת אוהדת !
  הייתי מנסח את זה יותר טוב אלא שכרגיל הזמן דוחף לסיים ..גודביי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן