סיקור מקיף

מדעני הטכניון קיבלו באונסק"ו פרס יוקרתי של קרן ישראל-צרפת למדענים מבטיחים

המדובר בד"ר שולמית לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית וד"ר חוסם חאיק מהפקולטה להנדסה כימית

חאיק ולבנברג במטה אונסקו בפריס
חאיק ולבנברג במטה אונסקו בפריס

שני מדענים צעירים מהטכניון קיבלו אתמול את הפרס היוקרתי של קרן ישראל-צרפת למדענים מבטיחים, בטקס חגיגי שהתקיים במטה אונסק"ו בפריס, בהשתתפות ידידי הטכניון בצרפת וראשי האקדמיה הצרפתית.
שני חוקרי הטכניון שזכו בפרס הם ד"ר שולמית לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית וד"ר חוסם חאיק מהפקולטה להנדסה כימית. ד"ר לבנברג קיבלה את הפרס על מחקרה בתחום תאי הגזע העובריים וד"ר חאיק על פיתוח "אף אלקטרוני" שיוכל לזהות את מחלת הסרטן בשלביה ההתחלתיים. יחד עם שני המדענים מהטכניון קיבלו את הפרס שני מדענים צרפתים.

נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג, בירך את ד"ר לבנברג ואת ד"ר חאיק על ההישג החשוב ועל הכבוד שהביאו לטכניון. "שוב הוכח כי המאמצים הרבים שהטכניון משקיע בגיוס סגל חדש ומבטיח של חוקרים ומדענים צעירים, נושאים פרי", אמר. "זכייתם של ד"ר לבנברג וד"ר חאיק בפרס היוקרתי באה פחות מחודש לאחר ששבעה מדענים צעירים מהטכניון נכללו בין 300 המדענים המבטיחים של האיחוד האירופי וקיבלו, כל אחד, מענקי מחקר בסך של כמיליון יורו. הטכניון ימשיך במאמציו להחזיר ארצה מדענים ישראלים מוכשרים, עם סיום לימודי הבתר-דוקטורט שלהם בחו"ל. הדבר יבטיח את מעמדו של הטכניון גם בעתיד כאחת האוניברסיטאות המובילות בעולם".
לידיעה המקדימה לקראת קבלת הפרס

בתמונה: ד"ר לבנברג וד"ר חאיק בעת קבלת הפרס במטה אונסק"ו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן