סיקור מקיף

סופית המעבורת דיסקברי תמריא ביום ה' לפנות בוקר

תאריך שיגורה של דיסקברי הוכרז בעקבות סקירת מוכנות לטיסה שהתקיימה בסוף השבוע. במהלך הפגישה שמעו מנהלי נאס”א ובכירי קבלניות המשנה שלה, הערכות אודות הסיכון הצפוי למשימה

מעבורת החלל ד<br /> דיסקברי על כן השיגור, 14 בינואר 2009. היא תמתין לפחות עד ה-27 בפברואר
מעבורת החלל ד<br /> דיסקברי על כן השיגור, 14 בינואר 2009. היא תמתין לפחות עד ה-27 בפברואר

לאחר איחור של כחודש, מעבורת החלל דיסקברי תמריא סוף סוף ממרכז החלל קנדי ביום רביעי, 11 במארס בשעה 21:20 שעון החוף המזרחי, שש שעות מאוחר יותר לפי שעון ישראל כלומר 03:20 ביום חמישי לפנות בוקר (ארה”ב צפויה לעבור היום לשעון קיץ ועד שישראל תעבור, ההפרש יקטן בשעה).

משימה STS-119 תישא שני מערכים גדולים של קולטי שמש שיגדילו את יכולת ייצור החשמל הסולארי של התחנה כדי לתמוך בצוות גדול יותר. השיגור תוכנן לתחילת פברואר, אך המנהלים חששו בעקבות תקלה בבקרי שסתומי זרימת המימן במעבורת אנדוור בסתיו אחרון. הם ביקשו לשלול חשש לתקלה דומה בדיסקברי.

תאריך שיגורה של דיסקברי הוכרז בעקבות סקירת מוכנות לטיסה שהתקיימה בסוף השבוע. במהלך הפגישה שמעו מנהלי נאס”א ובכירי קבלניות המשנה שלה, הערכות אודות הסיכון הצפוי למשימה וקבעו כי הציוד שעל המעבורת, מערכות התמיכה והנהלים תקינים.

מנהל תוכנית המעבורות בנאס”א, ג'ון שנון אמר כי “מדובר באחת הבעיות הדורשות עבודה רבה. החלטה כזו היתה מוקדמת מדי עד היום. הסימנים היו שאנו בטוחים, אך הצוותים ביקשו לבדוק ואספו נתונים שאוששו החלטה זו.”

מייק ליינבך, מנהל שיגור המעבורת, הוסיף כי מנקודת מבט של התהליכים, המעבורת נמצאת במצב טוב. “זו הרגשה טובה להיות כאן עם תאריך שיגור מאושר. ראיתי המון אנשים לאחר הפגישה ומצב הרוח היה מרומם”. הוסיף.

היום, א' ימריאו האסטרונאוטים שאמורים לעלות על המעבורת ממרכז החלל ג'ונסון ביוסטון, שם הם מתאמנים, למרכז החלל קנדי, מקום השיגור.

13 תגובות

 1. מה זה הדיון הטיפשי הזה? אני למשל לא ידעתי חצי מהדברים שכתובים פה, והמידע המובא פה משלים לי הרבה דברים שלא ידעתי. לא כולם נכנסים לאתר הזה מדי יום.

 2. אורן
  אה, אז במקרה הזה הנה כל הכתבות שהיו על משימת STS-119:
  10 בינואר:https://www.hayadan.org.il/next-shuttle-mission-sts-119-1001097/

  7 בפברואר: https://www.hayadan.org.il/discovery-lounch-delay-0702098/

  18 בפברואר:https://www.hayadan.org.il/another-delay-for-disovery-1802095/

  21 בפברואר:https://www.hayadan.org.il/nasa-delays-discovery-launch-fourth-time-2102090/

  28 בפברואר:https://www.hayadan.org.il/space-shuttle-program-completes-new-plan-for-next-launch-2802095/

  זהו אלה כל הכתבות, הייתי עושה את כל אלה בקישור אבל אני לא יודע איך.
  את הקישור כותבים באיפה שכתוב אתר?

 3. ליבנה,
  אז אני, וכנראה לא מעט אחרים, צריכים להודות לו. כי לי לא היה מושג מה היתה הסיבה שדחו את השיגורים הקודמים כי לא עקבתי. להפך, הכתבה היתה תמציתית בשביל קוראים כמוני שהתעניינו לדעת על הכשל האחרון שהתגלה במעבורות, מעבר לעובדה שהמעבורת חזרה לפעולה שוב.

 4. אורן
  בסדר, יודע מה, צודק, אבל עדיין, אני חושב שכשאבי בליזובסקי כתב את הכתבה עצמה הוא חשב לעצמו: "אוי, הכתבה קצרה מדי, טוב, נחזור על כל הפרטים שאמרנו כבר בכתבות הקודמות על אותה משימה, STS-119."

 5. ליבנה,
  מה שולי? פיסקת התאריך והשעה של השיגור? סיבת השיגור (מה הולכים תאכלס לעשות)? אולי פיסקת סיבת הדחיה של השיגור?
  ישנם כמובן גם 2 פיסקאות מדוע החליטו להחזיר את המעבורת לשימוש… “בהחלט נשמע מיותר”.

  אז הוסיפו עוד פיסקה שהכניסה טאצ’ אנושי לכתבה ע”י ציטוט תגובת מנהל שיגור המעבורת. הדבר היחיד שאולי, ואני אומר שאולי, מיותר זה שורה האחרונה שמציינת את שינוע האסטרונאוטים למקום השיגור. אבל לא הייתי אומר שכל הכתבה נמרחת סתם (במיוחד לאותם קוראים כמוני שלא עקבו בהדיקות אחרי פרסומי הדחיה השונים והסיבות להן).

 6. מה? רציתם להודיע על שיגור המעבורת סוף כל סוף אבל לא היה לכם מספיק מידע, אז סתם הוספתם פרטים לא חשובים כדי שהכתבה תיראה לא קצרה מדי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן