סיקור מקיף

עגינה קשה לדיסקברי בתחנת החלל הבינלאומית

הערב עגן מפקד מעבורת החלל דיסקברי סטיב לינדזי את המעבורת למתאם העגינה בתחנת החלל הבינלאומית, אי תיאום בין מהירויות שני רכבי החלל גרמה לעיכוב בעגינה

מעבורת החלל דיסקברי עוגנת בתחנת החלל בפעם האחרונה, פברואר 2011
מעבורת החלל דיסקברי עוגנת בתחנת החלל בפעם האחרונה, פברואר 2011

הערב, בשעה 22:04 עגן מפקד מעבורת החלל דיסקברי סטיב לינדזי את המעבורת למתאם העגינה בתחנת החלל הבינלאומית. בנאס"א הגדירו את העגינה קשה במיוחד, בשל אי תאימות בין מהירויות החללית והתחנה. מדובר בדחיה של כ-50 דקות לעומת התכנון המקורי.

דיסקברי היתה מעבורת החלל הראשונה שעגנה בתחנת חלל כלשהי – תחנת החלל הרוסית מיר ב-4 ביוני 1998 (משימה STS-91). דיסקברי גם היתה מעבורת החלל הראשונה שעגנה בתחנת החלל הבינלאומית ב-STS-29 במאי 1999. הטיסה הנוכחית היא ה-13 והאחרונה של דיסקברי לתחנה.

כשעתיים לאחר מכן נפתחו הפתחים בין שתי החלליות ונערך טקס קבלת הפנים המסורתי. חברי צוות הדיסקברי הכוללים את לינדזי, הטייס אריק בו, והאסטרונאוטים אלוין דרו, סטיב בוון, מייק באראט וניקול סטוט, יצטרפו לצוות ה-26 של תחנת החלל המפקד סקוט קלי, ומהנדסי הטיסה אולג סקריפוצ'קה, אלכסנדר קלרי, דימטרי קונדרטייב, פאולו נספולי וקאדי קולמן.

לאחר הטקס והתדרוך, יחל הצוות בהעברת המטען מדיסקברי לתחנה. דרו בוו באראט וסטוט יפעילו את הזרוע הרובוטית של התחנה כדי להסיר את המנשא הלוגיסטי מסיפון המטען של המעבורת לצידה הימני של התחנה. היא תישאר שם ותשמש לאיחסון חלקי חילוף, לרבות מאייד רזרבי ששוגר בתוך התא הלוגיסטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן