סיקור מקיף

שיגור הדיסקברי נדחה לפחות לסוף החודש בגלל דליפות

לאחר שהוחלט לדחות ליום שני את השיגור התגלתה דליפה ברכיב המחבר את דיסקברי לכן השיגור, ולכן הוחלט להשיב את אנשי הצוות ליוסטון ולהתחיל בתיקונים

איזור דליפת המימן והחמצן הנוזליים ברכיב המחבר את מעבורת החלל דיסקברי לכן השיגור. צילום: הטלוויזיה של NASA
איזור דליפת המימן והחמצן הנוזליים ברכיב המחבר את מעבורת החלל דיסקברי לכן השיגור. צילום: הטלוויזיה של NASA

ששת חברי הצוות של משימה STS-133 שאמורה להיות המשימה האחרונה של דיסקברי ואשר תוכננה במקור להיות משוגרת ב-1 בנובמבר, עזבו את מרכז החלל קנדי בחזרה לביתם במרכז החלל ג’ונסון ביוסטון. המעבורת, כך נראה לא תשוגר לפני ה-30 לחודש ולא ביום שני כפי שתוכנן תחילה.

שיגור הדיסקברי לתחנת החלל הבינלאומית נדחה בשל דליפות במשטח הנושא המקשר אותה לכן השיגור (GUCP) בכן השיגור 39A, תקלה אחרונה בסדרה ארוכה של תקלות שטופלו ברובן, ואשר היתה הגורם העיקרי לדחיה האחרונה ביום שישי.

מנהלי המשימה יבחנו את הסדק בקצף הבידוד של מכל הדלק החיצוני שגרם לחמצן ומימן נוזליים קרים במיוחד לדלוף מן המכל, אף כי הסדק לא התפתח אלא לאחר ביטול המשימה.

הזדמנות השיגור הבאה של דיסקברי תהיה ב-30 בנובמבר, בשעה 04:05 שעון החוף המזרחי (13:05 שעון ישראל).

במהלך משימה STS-133 יעלו אנשי הצוות חלקי חילוף חיוניים לתחנת החלל הבינלאומית ביחד עם רכיב הלוגיסטיקה המהיר מספר 4. יוניברס טודיי מדווח כי בנאס”א אומרים כי הגילוי היה ממוזל, וטוב שהוא לא התגלה רק בדיעבד אחרי שקצף בידוד של המעבורת היה נופל עליה בעת השיגור.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן