סיקור מקיף

פרופ' אשר קוריאט מאוניברסיטת חיפה זכה בפרס רוטשילד

פרופ' קוריאט, חתן פרס ישראל בחקר הפסיכולוגיה לשנת 2002, הינו מבכירי החוקרים בתחום הפסיכולוגיה בארץ

פרופ' אשר קוריאט
פרופ' אשר קוריאט, ראש המכון לעיבוד מידע וקבלת החלטות באוניברסיטת חיפה זכה בפרס רוטשילד בתחום מדעי החברה לשנת 2006.
פרופ' קוריאט, חתן פרס ישראל בחקר הפסיכולוגיה לשנת 2002, הינו מבכירי החוקרים בתחום הפסיכולוגיה בארץ ועוסק במחקר ניסויי בתחומים שונים של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית המצויים היום בחזית המחקר המדעי. פרופ' יוסי בן ארצי, רקטור אוניברסיטת חיפה אמר שהזכייה בפרס מהווה עדות להישגיו הרבים של פרופ' קוריאט בתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית ולחותם שטבע עליו בזכות פרסומיו היסודיים והראשוניים.

פרופ' קוריאט פרסם עשרות מאמרים מקצועיים בכתבי עת מדעיים מובילים בעולם, והוא חבר המערכת בשמונה כתבי עת מדעיים בעולם ועורך משנה של אחד מהם.
"הכוח המניע מאחורי רבים ממחקריי הוא העניין בשאלות יסוד והרצון לבחון תהליכים פסיכולוגיים מתוך ראייה תיאורטית רחבה". כך מתאר פרופ' קוריאט את תפיסתו המקצועית במאמר המופיע באתר פרסי ישראל. "מאז תחילת דרכי כפסיכולוג מחקרי אני מרותק לחידה בדבר מהותה ותפקידה של התודעה. אחת מהשאלות שאני מנסה לגעת בהן לאחרונה היא שאלת הקשרים הסיבתיים הנפתלים בין החוויה הסובייקטיבית ובין ההתנהגות: האם החוויה הסובייקטיבית היא סיבה להתנהגות – אני בורח כי אני מפחד – או תוצאה של ההתנהגות – אני מפחד כי אני בורח? סוגיה סבוכה זו דרשה פתרונות יצירתיים. מחמאה שאני מקבל לעתים מעמיתיי היא שאני מצליח לתקוף סוגיות חשובות באמצעות פרדיגמות מחקריות מאוד פשוטות ומשכנעות. תוצאות המחקר עד עתה מצביעות על דינמיקה מאוד מורכבת בין התודעה לבין ההתנהגות, וחושפות את התרומה המכרעת של תהליכים בלתי מודעים הן לתודעה והן להתנהגות".
לדף המתאר את פעילותו של פרופ' קוריאט באתר פרס ישראל

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן