סיקור מקיף

סין ניסתה לירות קרני לייזר שיעוורו לוויני ריגול אמריקנים

עם זאת, מוסר אתר דיפנס ניוז כי לא ברור אם הנסיון הצליח

לייזר מנסה לפגוע בלווין. אילוסטרציה
לייזר מנסה לפגוע בלווין. אילוסטרציה
סין ירתה בימים האחרונים לייזרים רבי עוצמה על לוויני ריגול אמריקנים שטסו מעל שטחה, במה שמומחים רואים לפחות כהוכחת יכולת של סין לעוור חלליות.
עדיין לא ברור כמה פעמים נוסו הלייזרים כנגד חלליות אמריקניות או האם הנסיון הצליח. ואולם השילוב של מאמצי סין והיכולת המתקדמת של לווינים רוסים בשיבוש אותות מלווינים ממחישה את הפגיעות של רשת החלל האמריקנית ואת הצורך של חיל האוויר האמריקני לפתח ארכיטקטורות חלל ומערכות מתקדמות ומסווגות.

אתר דיפנס ניוז מוסר מפי מומחים כי לייזרים בהתאם לעוצמתם יכולים לעוור לווינים אלקטרו אופטיים כמו לוויני ה-Keyhole הענקיים או אפילו להפריע ללוויני מכ"ם כמו ה-Lacrosse. עיוור אינו גורם להשבתת הלווין משום שלשם כך יש צורך בעוצמה רבה, וגם כך מרבית עוצמת הלייזר מתבזבזת על חדירת האטמוספירה התחתונה ובתפיסת הלווין הנע במהירות בחלל.

אי אפשר להחליף את החומרה שעל הלווינים לאחר שיגורם לחלל, ואולם ניתן לשנות את התוכנה עליהם כדי לשבש את המתקפות הללו.

יכולת הרוסים לשבש מערכות לווינים ידועה זה מכבר. חיל האוויר האמריקני הרס מערכות כאלה שהפריעו לאמריקנים להשתמש בטילים מונחי GPS בעירק ב-2003. ואולם המימשל לא הגיב עד כה למאמצי הסינים בתחום זה כחלק ממאמצי ממשל בוש לא להרגיז את בייג'ינג שהיא שותפת סחר מובילה של ארה"ב ומתמקדת במדיניות החוץ שלה במדינות המכבידות עליה כגון צפון קוריאה ואירן.

לידיעה במלואה בדיפנס ניוז

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. לוויני Keyhole אלו לווינים חזקים שמסוגלים לקרוא כותרות עיתון מן החלל . אני לא מבין מדוע לא הודפים את קרן הלייזר הזו בעזרת מראה פשוטה
    ישר למקום שיגור הקרן מה שיגרום נזק כפול לסינים האלו. וחוץ מזה אסור שטכנולוגיה כזו תגיע לידי האירנים או מדינות ערב ? מי פיתח טכנולוגיה מהפכנית כזו ומדוע לא משתמשים בה במטוסים כדי לפוצץ טילים{ברמת לייזר הרבה יותר חזקה) או בכלל לחתוך טיטניום או אטומי פחמן מי יותר חזק והאם נכון שעל תחנת החלל הבין לאומית אפשר לייצר מתכות קלות יותר וחזקות יותר ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן