סיקור מקיף

הנשיא בוש האריך החסינות לאיזור 51

הבסיס בנוואדה נקשר לפעילות עב"מים וחוצנים. עובד סיפר בעבר כי ראה במקום חלליות. עובדים שנפגעו במקום מחומרים מסוכנים תובעים את הממשל

איזור 51
איזור 51

חובבי הקונספירציות והעב"מים קיבלו חיזוק נוסף לחשדותיהם בעקבות החלטת נשיא ארה"ב, ג'ורג בוש, לחדש את התקנה המעניקה איפול למתרחש "אזור 51" בדרום נוואדה. סוכנות איי.פי מדווחת כי מזכר שהוציא הנשיא קובע כי שמירת החיסיון על הבסיס הצבאי "גרום לייקס" הינו אינטרס עליון של הממשל. סביב אזור 51 נקשרו עלילות רבות לגבי היותו קשור למחקר עב"מים.

המעטה הכבד של החשאיות ואיסור הטיסה במרחב דחפו השערות ושמועות על אירועים מוזרים המתרחשים שם הקשורים לחוצנים ותופעות בלתי מוסברות. תושבי העיר רייצ'ל הסמוכה מספרים כי השמועות החלו בעקבות עדותו של עובד באתר ניסוי שסיפר כי ראה ספינות חלל של חוצנים בבסיס.

הנשיא האמריקאי לשעבר, ביל קלינטון, נתן לבסיס חסינות בעקבות שתי תביעות שהוגשו על ידי עובדים שנפגעו ודרשו לחשוף מידע על פעילות הצבא באתר. מאז מחודש הצו בכל שנה. בחידוש האחרון של הצו ציין בוש כי התביעות שהוגשו על ידי העובדים שנפצעו ועל ידי אלמנותיהם של שניים שנספו ב-1994, עסקו בטענותיהם כי הפגיעות נגרמו בעקבות חשיפה לחומרים מסוכנים בבסיס. ממשל בוש העניק חסינות מלאה לחיל האוויר ולשלטון המקומי משמירה על תקנות הטיפול בחומרים מסוכנים, במידה וייחשף מידע על הפעילות באתר.

עו"ד ג'ונתן טורלי, המייצג את המשפחות, אמר כי הצו הנשיאותי מונע חשיפת מסמכים ועדות, שהוא מאמין כי היא יכולה לקשר את אזור 51 לפגיעה בעובדים. "זה מדהים לראות שהממשל ממשיך לכסות על מה שקרה באזור 51", אמר טורלי.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

 1. ועכשיו לקצת עובדות:

  1. מדובר באחד הבסיסים השמורים ביותר בארה"ב, מקום בו נעשים פיתוחים מתקדמים של כלי טיס חדשים וטכנולוגיות חדשות.

  2. אמנם המקום נקשר לנושא העב"מים ע"י בוב לזאר, שטוען שהועסק במקום וע"י כמה אישים נוספים, אך האיש עצמו טרם הציג הוכחות לכך שהוא אכן הועסק שם. עדותו בכללי בעייתית מאד (ולא בגלל נושא העב"מים, אלא בגלל שאין לו שום הוכחה שאכן הוא מהנדס ולאיש אין הוכחה שהוא הועסק במקום).

  3. סביר להניח שגם אם בעבר נעשו ניסויים הנוגעים לכלים חוצניים במקום זה, הרי שכיום קשה להניח שניסויים אלו נעשים שם, מאחר והמקום התפרסם והפך מוקד עלייה לרגל.

  4. המקום עצמו סגור ומסוגר למי שאינם מורשים להיכנס והנשיא מאריך בכל פעם את האיפול על המקום. גם העובדים שנפגעו ותבעו את מקום עבודתם, לא הצליחו לקבל אישור כלשהו, מאחר ובית המשפט האמריקאי לא קיבל את האישורים והמידע שביקשו – ניתן לומר, שהנעשה במקום זה נמצא מעל לחוק הרגיל ומעל לסמכות שיפוטית רגילה. בתי המשפט לא קיבלו היתר ומידע הנוגע לפעילות שנעשית שם ולכן לא ניתן למעשה לתבוע דבר.

  חנן סבט
  http://WWW.EURA.ORG.IL

 2. שחר, האם אתה רומז ששם נוחתות הטיסות הטרנס – גלקטיות? ואם כבר אנחנו הענין הזה, שמעתי שבאנדרומדה סיבכו מאוד את תהליך קבלת הויזות. לעזאזל. הנה הלך הטיול.

 3. ראיתי בגוגל ארת' את אזור 51 . יש שם מסלול המראה פי 3 ממסלול מטוסים רגיל.
  מעניין למה הוא משמש…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן