סיקור מקיף

ביזטק 2010 – הגמר

להלן רשימת הזוכים

הלוגו של ביזטק
הלוגו של ביזטק
קבוצת EyalGPS המפתחת פתרונות סלולאריים לבעלי מוגבלויות ראייה זכתה השנה במקום הראשון בתחרות היזמות הארצית BizTEC המובלת על ידי הטכניון ועיתון TheMarker. שי אייל, מייסד המיזם, הצטרף לתחרות כבחירה של פאנל "הכרישים" שהתקיים במסגרת 'כנס ישראל ליזמות 2010'. "השקעתו הרבה במיזם, רוח היזמות הנחושה בעיניו ורצונו לשנות משהו בעולם" הרשימה את חבר השופטים שהחליטו להעניק לו את הפרס לזכרם של נאוה ונחום שרפמן ז"ל.

נחום שרפמן ז"ל, אשר דמותו הייתה ידועה היטב בעולם היזמות, ניספה עם אשתו במהלך תאונה אווירית מצערת מעל יוון. לזכרם, חבריו ב-CommTouch ביקשו להקדיש את הפרס. בנוסף לפרס הקבוצה תייצג את ישראל בתחרות היזמות האירופאית של אינטל: Intel Challenge, שבה יתמודדו מול סטודנטים-יזמים מכל רחבי אירופה. הצוות המנצח בתחרות האירופאית יעלה לגמר התחרות הגלובלית של אינטל ואוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, ויוזמן לועידת המנהלים השנתית של אינטל קפיטל, זרוע הון הסיכון של אינטל, בהשתתפות מאות מנהלי סטארטאפים וחברות מובילות מרחבי העולם.

חברת Windwardהמובלת על ידי סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב ואשר מפתחת טכנולוגיה לאבטחת אוניות זכתה לציון לשבח. בתחום המכשור הרפואי זכתה לציון לשבח קבוצת Easycheck, ממכללת רופין, המפתחת מכשיר חדשני לגילוי מוקדם של סרטן השד. הזוכה בתחום מיזמי אינטרנט ותוכנה, חברת TAKO, מאפשרת המרה של כל מחשב לאתר אינטרנט, וכל אפליקציה בו לדף אינטרנטי במחיר וזמן אפסי. מיזם של מכללת אריאל בשם CellTV, אשר מאפשר העברת מספר ערוצי HD על גבי שידור WiFi זכה בתחום התקשורת. הפרס נתרם על ידי מייסדי BizTEC, לזכרו של חברם אורי ארוך ז"ל.

תחרות BizTEC הינה תחרות היזמות הארצית המנוהלת על ידי סטודנטים ובה משתתפות האוניברסיטאות והמכללות המובילות בישראל. בשנתיים האחרונות הוביל את התחרות גלעד סעדון, בוגר טרי של הטכניון וחוקר במעבדת המחקר של IBM. בתקופתו שופרו ומוכנו תהליכי העבודה בתחרות ופותחו מתודולוגיות להעריך ולסייע למיזמים טכנולוגים בתחילת דרכם, מהלכים שאפשרו להרחיב את הפעילות בצלו של המשבר הכלכלי. סעדון העביר את המושכות לאופיר מרקו, סטודנט בפקולטה לפיזיקה בטכניון. מרקו, שבשנה האחרונה שימש בתפקיד מנהל השיווק של התחרות מוסיף כי "הוא מאחל הצלחה לבוגרי BizTEC ומצפה שגם השנה הם יבלטו בקרב החברות שתגייסנה הון ראשוני ממשקיעי Seed ובמענקי מו"פ".

לתחרות BizTEC חברו חברות מובילות שחרטו על דגלן את החינוך ליזמות, הכשרת דור היזמים הבא במדינה וקידום הכלכלה דרך ייסוד חברות הזנק חדשות. במהלך אירוע הכרזת הזוכים שהתקיים במעמד נשיא הטכניון, הודו מנהלי התחרות לחברת CommTouch, למשרד עורכי הפטנטים לוצאטו ולוצאטו, לקרנות ההון סיכון Canaan partners ו-Intel Capital, למשרדי עורכי הדין ZAG ו-GKH, לחברות ההיי-טק טבע, רפא"ל ופלניום, ולחממת משגב על תרומתם הנדיבה לקיום התחרות.

פרטים נוספים על הקבוצות הזוכות ועל התחרות ניתן למצוא באתר http://www.biztec.org.il

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן