סיקור מקיף

ביה"ח שיבא יציג בביומד ערכה לשיפור התפקוד המוחי אצל הסובלים מירידה בתחושה בידיים

המחלקה לטרשת נפוצה בביה"ח שיבא, תציג לראשונה במסגרת שבוע ביומד ישראל 2010, שייערך ב-14-16 ביוני בתל אביב, ערכה חדשנית המיועדת לאימון תחושת מגע, המשפרת את הפעילות המוחית של המטופלים.

ערכת הגלילים
ערכת הגלילים

הערכה, המבוססת על גלילים בטקסטורות שונות, מיועדת לאוכלוסיות שונות הסובלות מירידה בתחושה בכפות הידיים, בינהן, אוכלוסיה בריאה מזדקנת המראה ירידה בתחושת מגע שהינה תלוית גיל, חולים במחלות נוירופטיות, בהם נגרמת ירידה תחושתית מתקדמת על רקע פגיעה עצבית פריפרית, חולי מחלת כלי דם קטנים, או חולים במחלות ממאירות תחת טיפול כמוטרפי המביא לפגיעה דומה, וכן עבור חולים לאחר אוטם מוחי, או חולי טרשת נפוצה, בהם הפגיעה התחושתית היא על רקע פגיעה מוחית או חוט-שדרתית מרכזית.

השימוש בערכה (הכוללת 24 גלילים,שרשרת להשחלת החלקים, מארז DVD עם סרט הדרכה, ומארז תיק בד) פשוט: התרגול נעשה בעיניים עצומות תוך מישוש וזיהוי המרקם והטקסטורה על בסיס יומי קבוע של 15 דקות.

הערכה החדשה, המאפשרת להתאים את המוצר לפי רמות קושי ברמת הטקסטורה למשתמש, פותחה על ידי המחלקה לטרשת נפוצה בביה"ח שיבא, ולפרוייקט היו שותפות פרופ' ענת אחירון, נוירולוגית ומנהלת המרכז, סימונה גלב, מרפאה בעיסוק ומיכל גרינברג אברהמי, מעצבת תעשייתית ופיתוח מוצרים. לדברי צוות הפיתוח, החדשנות בכלי היא בעובדה ששיטת האימון מבוססת על למידה ופלסטיסיות של המוח. "מחקרים אחרונים הוכיחו כי ע"י אימון ניתן להגביר קשרים סינפטיים ובהתאמה להביא לשיפור תפקודי. במחקר שערכנו בחולי טרשת נפוצה עם פגיעה תחושתית שגרמה לקושי בתפקוד, כמו קושי להחזיק חפצים, להתאפר, לחתוך סלט, להוציא מטבעות מהתיק. מצאנו לאחר אימון תחושה שיפור של 12.5% במבחן תחושה 2PDT ושיפור של 27% במבחן תחושה MFT – וזאת לאחר אימון ביתי של שלושה שבועות".

לדברי המפתחים, לכלי הטיפולי החדש, הידידותי למשתמש, יש משמעות מיוחדת באוכלוסיה צעירה (ילדים ובני נוער) עם פגיעות תחשתיות כיון שהוא מאפשר אימון קבוע באופן עצמאי. הערכה, שמחירה לצרכן יעמוד על כ-350 שקל תושק במהלך יוני 2010.

ILSI – ביומד ישראל 2010

שבוע "ILSI- ביומד ישראל 2010" הוא האירוע המרכזי השנתי של תעשיית מדעי החיים בישראל. השבוע כולל כנס מקצועי בינלאומי בהשתתפות מיטב המומחים (מנכ"לים ובכירי חברות מתחום הביו-פארמה והמיכשור הרפואי, מדענים וחוקרים, יזמים, חוקרים, מעצבי דעת קהל בתחום, מנהלי קרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים) מהארץ ומהעולם, ותערוכה, המציגה את החידושים החמים ביותר. "ILSI- ביומד ישראל 2010", שזכה להכרה בינלאומית ונחשב לכנס השני בגודלו בעולם – אחרי ארה"ב, ייערך בין ה-14 ל-16 ביוני בדיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

אתר האירוע

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן