סיקור מקיף

הסתיימה הליכת החלל השלישית של הדיסקברי: התקלות נמשכות

הולכי החלל לא הצליחו גם הפעם להתקין עד הסוף את מתקן האיחסון * נאס”א ויתרה בינתיים על התקנת מתקן זהה בצידה השני של התחנה * תמרון התחמקות מפסולת חלל

ג'וזף עקבה וריצ'ארד ארנולד רוכבים על הזרוע הרובוטית של תחנת החלל בהליכת החלל השלישית של משימה STS-119, 23 במארס 2009
ג'וזף עקבה וריצ'ארד ארנולד רוכבים על הזרוע הרובוטית של תחנת החלל בהליכת החלל השלישית של משימה STS-119, 23 במארס 2009

בהליכת החלל השלישית של צוות הדיסקברי במשימה sts-119 הערב ניסו האסטרונאוטים ג'וזף עקבה וריצ'ארד ארנולד להתקין עד הסוף את מערכת ה-UCASS – מחסן חיצוני לא מדוחס בצידו החיצוני של רכיב PORT 3. כזכור, עקבה וסטיב סוונאסון שביצעו את הליכת החלל השניה במשימה,

בשבת לא הצליחו להצמידה למקומה בצורה טובה. מרכז הבקרה הציע להולכי החלל להפסיק את נסיונות ההקתנה ולהבטיח את ה-UCCASS במקומו באמצעות רצועות ארוכות. הדבר יגן על הציוד עד הנסיון הבא, שנעשה כאמור היום.

בשל אי היכולת לאתר את הסיבה לתקלה, ביטל מרכז הבקרה את נסיון ההתקנה בצדה הימני של התחנה.

מוקדם יותר הצליחו ג'ון פיליפס וקואיצ'י ואקאטה הנחו את הולכי החלל להזיז את קרון הציוד מרכיב P1 לרכיב S1. עקבה וארנולד הניעו את הקרון למקומו החדש.

הליכת החלל הנוכחית היא ה-123 במסגרת המאמצים להרכבת תחנת החלל הבינלאומית ותחזוקתה.

שוב תמרון המנעות מפסולת חלל

בלי קשר לתקלה זו, ביום ראשון הורתה נאס”א לאנשי צוותי תחנת החלל והמעבורת דיסקברי להשתמש במנועי המעבורת כדי להוריד את הקומפלקס המשותף לתחנה ולמעבורת בכמה קילומטרים. וזאת כדי להמנע מלהתנגש עם רכיב ממשגר לווינים סיני שסיים את תפקידו. הרסיס בקוטר 10 סנטימטרים שייט באותו הגובה בו שייטה עד אתמול תחנת החלל אך בנטיית מסלול של 98 מעלות, לעומת 51.6 של התחנה. הדבר היה גורם לכך שהוא יפקוד את האיזור בו נמצאת התחנה כמה פעמים בימים הקרובים. הנמכת הגובה תסיט את התחנה מחוץ לטווח הפגיעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן