סיקור מקיף

שיגור מעבורת החלל דיסקברי נדחה שוב – הפעם ל-27 בפברואר

אמנם הבדיקות שנערכו לשסתומי מכל הדלק החיצוני עברו בהצלחה אבל המהנדסים לא בטוחים שהבעיה נפתרה * לא צפויה השלכה על השיגורים הבאים * משימה STS-119 אמורה להעלות לתחנה את יחידת קולטי השמש האחרונה

מעבורת החלל דיסקברי על כן השיגור, 14 בינואר 2009. היא תמתין לפחות עד ה-27 בפברואר
מעבורת החלל דיסקברי על כן השיגור, 14 בינואר 2009. היא תמתין לפחות עד ה-27 בפברואר

שיגור מעבורת החלל דיסקברי לתחנת החלל הבינלאומית (STS-119) שכבר נדחתה פעמיים בשל חששות מתקלה בשסתומי מימן, נדחתה שוב, והיא לא תתקיים לפני ה-27 בפברואר, כדי לתת למהנדסים זמן נוסף להעריך את בטיחות מערכת הדחיסה של מכל הדלק החיצוני.
מנהלי נאס"א קיבלו את ההחלטה בסיומו של מרתון פגישות שדנו בתוצאות הניסויים עד כה והחליטו אילו בדיקות נוספות נדרשותכדי שהמעבורת תוכל לטוס בלא לבצע שינויים. החלופה – תכנון מחדש או החלפה של השסתום תגרום לדחיה משמעותית שתהיה לה השפעה על הרכבת תחנת החלל.

בעוד הבדיקות שנערכו עברו בהצלחה, אך המהנדסים לא הצליחו להגיע למסקנה חד משמעית או אפילו להחליט מה בדיוק היה הגורם לתקלה שנראתה בטיסות המעבורות האחרונות. כעת נראה בבירור שסדקים זעירים בשסתומים החשודים הם תופעה נפוצה, לא נדירה כפי שסברו עד כה, אך רק פעם אחת קרה ששסתום נסדק לנקודה שבה חלק ממנו נשבר.

בכל מקרה, מנהל תוכנית המעבורת, ג'ון שנון החליט בסוף השבוע לדחות את סקירת המוכנות מיום רביעי השבוע ליום שישי, ובכך דחף את השיגור לא לפני ה-27 בפברואר. בנאס"א מוסרים כי תאריך היעד החדש לא צפוי להשפיע על תאריכי השיגור של המשימות הבאות – STS-125 לטלסקופ החלל האבל ו-STS-127 לתחנת החלל.

בינתיים ממתינים האסטרונאוטים בתחנת החלל לקולטי השמש שמביאה דיסקברי ואשר יאפשרו יכולת ייצור חשמל לצוות מתוגבר של ששה אסטרונאוטים שהחל מאפריל אמור לאייש את התחנה.

תגובה אחת

  1. אני מניח שגם זה לטובה. עדיף לעשות דברים על הצד בטוח ביותר ככל שניתן מאשר לקבל את הבומבה חו"ח עם משהו שיכול לשתק את אמון הציבור בפרוייקט כולו. יש גם ללמוד היטב את תוצאות התנגשות הלוינים ולנסות ולהכיר עד כמה שניתן את הגופים הבלתי נשלטים שמסתובבים סביב הכדור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן