סיקור מקיף

שיגור עמוס 3 נדחה ל-24 באפריל

כך הודיעה חברת חלל לבורסה

שיגור הלווין עמוס 2 בשנת 2003
שיגור הלווין עמוס 2 בשנת 2003
הלווין עמוס 3 הנמצא כעת בשלבי הכנות לשיגורו במרכז החלל בבייקונור שבקזחסטן ישוגר רק ב-24 באפריל ולא במהלך מארס כפי שתוכנן עד כה. בהודעה שמסרה החברה לבורסה נמסר כי הסיבה לכך היא בקשה שהגיעה מיצרנית הלווין והאחראית לשיגורו – התעשייה האווירית.

הלווין עמוס 3 אמור להחליף בחלל את עמוס-1 שיסיים את שירותו. הוא מהווה גרסה משופרת של הלווין עמוס 2, שלצידו יפעל, ובנוסף לשידורי טלוויזיה ורדיו ושירותי העברת נתונים באלומות הקבועות (החוף המזרחי, המזה”ת ומרכז אירופה) יספק עמוס 3 שירותים באמצעות האנטנות בעלות האלומה הניידת לכל נקודה במזרח התיכון, באירופה, אפריקה וחלקים מיבשת אמריקה: ארצות הברית, קנדה ודרום אמריקה.

כזכור חשפנו לפני כחצי שנה באתר הידען כי הלוויין עמוס 3 יהיה הלוויין המערבי הראשון שישתמש בטכנולוגיה של הזרקה ישירה למסלול גיאוסטציונרי באמצעות השלב השלישי של טיל הזניט. פעולה זו תחסוך דלק רב שבלוויינים עמוס 1- ו-2 שימש להעלאת הלווין ממסלול מעבר נמוך למסלול גיאוסטציונרי בגובה 36 אלף קילומטרים. כעת יידרש דלק רק לצורך הסעתו של הלוויין לנקודה המדויקת במסלולו ולא להעלאת הגובה. כך סיפרו מנהלי חברת חלל ומנהלי פרויקט עמוס 3 בחברת חלל ובתעשייה האווירית בסיור עיתונאים שנערך במתקן ההרכבה של עמוס 3 ביהוד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן