סיקור מקיף

לוויין התקשורת עמוס-3 בדרך לנקודת הקבע

לוויין תקשורת עמוס 3 מתוצרת התעשייה האווירית שוגר הבוקר לחלל בהצלחה ונמצא בדרכו למיקומו הסופי בחלל * יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית: "הישג מרשים נוסף של התעשייה האווירית. פעם נוספת אנחנו מוכיחים את חוסננו הטכנולוגי"

קישור לכתבת רשת הטלוויזיה NTDTV על שיגור עמוס בה מתראיינים מנהל סוכנות החלל לשעבר אבי הר אבן, ועורך אתר הידען אבי בליזובסקי

עמוס 3 - שיגור, צילום התעשיה האווירית
עמוס 3 - שיגור, צילום התעשיה האווירית

לוויין התקשורת "עמוס "3 מתוצרת התעשייה האווירית (תע"א) שוגר היום לחלל, בשעה 08:00 שעון ישראל. הלוויין שוגר באמצעות משגר זניט (Zenit) מאתר השיגור בבייקונור, קזחסטן.

אחה"צ הופעלה מערכת הבקרה של הלוויין והוא נכנס למסלולו כמתוכנן. מהנדסי התעשייה האווירית ממשיכים גם בשעה זו בבדיקת המערכות השונות של הלוויין.

הלוויין נמצא עתה בדרכו למיקומו הסופי בחלל (4 מעלות מערב). הבדיקות הראשוניות של מערכות הלוויין מראות כי הן תקינות. פעילות הכנסת הלוויין למסלולו והמשך הבדיקות מתבצעות עפ"י התוכנית. בדרך הוא יעצור לחניית ביניים בנקודה שונה בה ייבחנו המערכות שלו, בלי הפרעה ללווינים הקיימים.

מנכ"ל התע"א, יצחק ניסן, אמר לפני דקות ספורות: "לוויין "עמוס "3 ששוגר היום יצטרף ללווייני "עמוס 1" ו"עמוס 2" אשר נבנו גם הם על ידי התע"א. "עמוס 3" נמצא בחזית הטכנולוגיה של לווייני התקשורת בעולם וזהו הישג מרשים נוסף של התעשייה האווירית, שהיא הקבלן הראשי של כל תוכניות הלוויינות במדינת ישראל. לתע"א הישגים מרשימים ומוכחים של הצלחה בחלל – כל הלוויינים עברו את אורך החיים שהובטח ללקוחותינו ונתנו ביצועים מעבר למצופה. אנו גאים בהישגים אלה אשר מוכיחים את הרמה הטכנולוגית הגבוהה של התע"א החברה במועדון מצומצם מאוד ויוקרתי של חברות הבונות ומתפעלות לוויינים בחלל".

לוויין עמוס 3 נבנה עבור חברת חלל תקשורת (Spacecom), מפעילת לווייני עמוס 1 ו-2, המציעה מגוון רחב של שירותי שידור ותקשורת רחבת סרט. אזורי השירות של החברה כוללים את אירופה, המזה"ת וצפון אמריקה, ומספקים קישוריות טרנס-אטלנטית בין החוף המזרחי של ארצות הברית והמזה"ת. לוויין "עמוס 3", עם יכולותיו המשופרות, יאפשר להרחיב את מגוון השירותים המוצעים ע"י חלל תקשורת.

התע"א מפתחת בימים אלו עבור חברת חלל תקשורת את "עמוס 4" – לווין התקשורת מהדור הבא, אשר יגדיל בצורה משמעותית את יכולתה של חברת חלל לספק מגוון שירותי תקשורת ללקוחותיה.

התעשייה האווירית (תע"א) הינה "בית מערכות החלל" של מדינת ישראל. מפעל מבת חלל של התע"א שיגר בעשרת החודשים האחרונים שלושה לווינים לחלל, וביניהם את לוויין ה- TecSAR: לוויין צילום מכמ"י מתקדם הפועל בהצלחה ומספק תמונות באיכות גבוהה. בנוסף, התע"א מפעילה עתה במקביל שמונה לווייני ומפתחת את הדורות הבאים של לווייני התצפית.

לוויין עמוס 3 של התעשייה האווירית משוגר באמצעות משגר "זניט" מאתר השיגורים בבייקונור, קזחסטן.

4 תגובות

  1. לאבי עורך האתר איך מסתרים הצוות ה17 בתחנת החלל תקופה כה ארוכה סליחה שזה לא בהקשר לידיעה בתודה נועם

  2. זה מה שמצאתי בחיפוש

    לכל מי ששאל מקור השם עמוס הוא:
    בתחילה רצו לקרוא לו AMS שזה קיצור של האיזור אותו הוא יועד לכסות – זירת אפריקה והמזה"ת, ואח"כ הפכו את זה לפרוייקט גדול יותר בערבות הממשלה ושינו ל AMOS שיהיה גם גוון ציוני

    11:27 28/12/03 מאת: עיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן