סיקור מקיף

לוויין התקשורת עמוס-3 בדרך לחגורת קלארק

התקבלו כבר אותות טלמטריה, עך עדיין ישנם שלבים קריטיים עד השעה 15:19, אז צפוי הלווין להגיע למסלול בגובה 36 אלף ק"מ

שיגור עמוס 3, השניות הראשונות
שיגור עמוס 3, השניות הראשונות

הבוקר בשעה 08:00 זמן ישראל שוגר בהצלחה לחלל לוויין התקשורת עמוס-3. שבע שעות ו- 19 דקות לאחר השיגור יתנתק הלוויין מהמשגר, יפתח את הפאנלים הסולריים על מנת לקבל אנרגיה מהשמש, ולמעשה יתחיל את חייו העצמאיים בחלל.
במהלך השבועות הקרובים יערוך מפעל מבת-חלל של התעשייה האווירית בדיקות מקיפות של מערכות הלווין במסלול, ומיד לאחר סיומן ייכנס הלוויין למיקומו הסופי בחלל בו הוא יספק שירות במהלך 18 השנים הבאות.

דוד פולק, מנכ"ל חלל- תקשורת אמר היום כי: "הצבתו של עמוס-3 בסמוך לעמוס-1 ועמוס-2 בחלל, מבססת את מעמדנו בשווקים בהם אנו פועלים, מהווה צעד חיוני במיצובה של חברת חלל- תקשורת לחברת תקשורת לוויינית גלובאלית, ומחזקת את מעמדה של ישראל כמעצמה בתחום החלל. זהו רגע מרגש עבור חברת חלל- תקשורת ועבור מדינת ישראל בכלל.
שלוש שנים בלבד לאחר שהלוויין עמוס-3 היה בסך הכל מספר הגדרות על הנייר ותרשימים במחשב, ולאחר עבודת פיתוח וייצור מוצלחת ע"י התעשייה האווירית, שוגר היום לחלל הלוויין השלישי של מדינת ישראל. חשוב לציין כי הבוקר עברנו את השלב הראשון והחשוב של שיגור עמוס-3 ואנו ממתינים לשלבים הבאים והקריטיים שיעבור הלוויין עד הגיעו למסלולו הסופי".

רגע לפני השיגור
רגע לפני השיגור

פרטים על עמוס- 3:עמוס-3 הוא הגרסה המשוכללת והעדכנית מבין לוויני התקשורת של חברת חלל תקשורת וישראל בכלל, עד כה.
הלוויין תוכנן ונבנה על ידי התעשייה האווירית עבור חברת חלל-תקשורת (Spacecom) אשר הגדירה את הביצועים המשופרים הנדרשים מהלווין, וזאת בעקבות ההצלחה הטכנית והמסחרית של עמוס-1 ועמוס-2. בניית הלוויין ארכה כשלוש שנים במהלכן נטלו חלק בפרויקט כ- 100 עובדי מפעל "מבת- חלל" של התעשייה האווירית. יש לציין כי ישראל שייכת למועדון מצומצם של 8 מדינות בעולם שמתכננות ומייצרות לוויינים מבצעיים או מסחריים.

אודות חברת חלל תקשורת:
חברת חלל תקשורת (SPACECOM), מפעילת לווייני התקשורת עמוס, הינה מהחברות המובילות במתן שירותי תקשורת לוויינית: טלוויזיה, רדיו, נתונים ואינטרנט בישראל, באירופה, ארה"ב והמזרח התיכון.
חלל-תקשורת החלה את פעילותה באספקת שירותי תקשורת לוויינית בשנת 1996 עם שיגורו של לוויין התקשורת עמוס-1 במהלך השנים ועם שיגורו של עמוס- 2 בססה חלל-תקשורת את מעמדה כמפעילת לוויינים מובילה בשוק הישראלי, במזה"ת ובאירופה.
בין לקוחותיה של חלל-תקשורת בארץ נמנים ממשלת ישראל, רשות השידור, הרשות השנייה (ערוץ 2 וערוץ 10), חברת הטלוויזיה בלווין YES וגילת. בין לקוחותיה הגדולים של חלל-תקשורת בחו"ל ניתן למנות את HBO, טלספציו, אנטנה הונגריה BOOM TV (מפעילת פלטפורמת DBS) וגורמי שידור רבים אחרים כמו גם משתמשים ממשלתיים.

חברת חלל תקשורת מתכננת לשגר בעשר השנים הקרובות עוד ארבעה לוויינים לשתי נקודות שמיים שונות; בין יתר היעדים חברת חלל תקשורת תמשיך לבסס את מעמדה כספקית שתי פלטפורמות DTH מובילות באירופה, תוך חדירה לשווקים חדשים כדוגמת אפריקה.

עמוס 3 בדרך לחלל
עמוס 3 בדרך לחלל

חברת חלל תקשורת היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב.
בעלי המניות העיקריים הינם:
יורוקום – כ- 46%
תע"א – כ- 20%
ח.מר – כ- 9%
החברה הכללית לשירותי לווין – כ- 9%
ציבור – כ- 16% (מתוך זה אחזקות כלל כ 8%)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן