סיקור מקיף

לוויין התקשורת עמוס-3 הגיע לאתר השיגור בקזחסטאן

חודשים האחרונים עבר הלוויין עמוס-3 סדרת בדיקות מקיפות במתקני חברת IABG שבגרמניה, על מנת להכינו לשיגור שאמור להתקיים ב-24 באפריל

שיגור הלווין עמוס 2 בשנת 2003
שיגור הלווין עמוס 2 בשנת 2003
חברת חלל תקשורת הודיעה היום על הגעת לוויין התקשורת עמוס-3 מתוצרת התעשייה האווירית לאתר השיגור בייקונור שבקזחסטאן. הלוויין הוטס מגרמניה לקזחסטאן והועבר ברכבת לאתר השיגור.

בחודשים האחרונים עבר הלוויין עמוס-3 סדרת בדיקות מקיפות במתקני חברת IABG שבגרמניה, על מנת להכינו לשיגור שאמור להתקיים בסוף חודש אפריל. בין יתר הבדיקות, עבר הלוויין גם בדיקות תרמיות שנועדו לבדוק את עמידותו בתנאים שבחלל. לאחר שיגורו וסיום הבדיקות בחלל ימוקם הלוויין בנקודה W4 בסמוך ללוויין עמוס-2. הלוויין עמוס עמוס-3 יחליף את עמוס-1 שעתיד לסיים את חייו במהלך שנת 2008.

עמוס-3 מהווה גרסה משופרת של הלוויין עמוס-2, ובנוסף לשידורי טלוויזיה ורדיו ושירותי העברת נתונים באלומות הקבועות לחוף המזרחי של ארה"ב, המזה"ת ואירופה, מסוגל עמוס-3 לספק שירותים באמצעות אנטנות בעלות אלומה ניידת לכל נקודה במזרח התיכון, באירופה, אפריקה ואזורים נוספים ביבשת אמריקה.

עלות בניית הלוויין ושיגורו מסתכמים בכ- 170 מיליון דולר. הוא נבנה עבור חברת חלל תקשורת על ידי מפעל מבת של התעשייה האווירית, האחראי על הפיקוח על הלוויין בכל משך חייו 24 שעות ביממה. שיגורו לחלל של לווין התקשורת עמוס-3 ישולב במסגרת אירועי ה-60 למדינת ישראל, וקיבל את חסותו של נשיא המדינה שמעון פרס.

דוד פולק, נשיא ומנכ"ל חלל תקשורת אמר היום: "מעבר עמוס-3 לאתר השיגור בבייקונור שבקזחסטאן מהווה אבן דרך חשובה לקראת שיגורו של הלוויין לחלל. עמוס-3 ירחיב את פעילותינו ברחבי העולם ומהווה הישג טכנולוגי ומקור לגאווה לאומית".

שיגור עמוס 3 נדחה ל-24 באפריל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן