מדען ראשי חדש למשרד המדע – פרופסור אלכסנדר בליי מאוניברסיטת אריאל

שר המדע אופיר אקוניס: "פרופסור בליי יתרום מיכולותיו המצוינות ומניסיונו לקידום המדע והמו"פ הישראלי"

פרופ' אלכסנדר בליי. צילום יח"צ
פרופ' אלכסנדר בליי. צילום יח"צ

נציבות שירות המדינה אישרה את מינויו של פרופסור אלכסנדר בליי למדען הראשי של משרד המדע.

שר המדע אופיר אקוניס בירך על המינוי ואמר לבליי: "נכונו לנו עבודה רבה ואתגרים גדולים. המשימה העיקרית של המדען הראשי היא להעצים את ישראל כמובילת חדשנות ולבסס אותה כמדינה מובילת מחקרים פורצי דרך ברמה הבינלאומית. אין ספק שניסיונו ויכולותיו המרשימים של פרופ' בליי לאורך השנים יסייעו רבות, לא רק למשרד המדע, אלא למדינת ישראל כולה ולתעשיות המו"פ והטכנולוגיה האדירים שלנו."

פרופ' אלכסנדר בליי, סגן דיקן הפקולטה למדעי החברה והרוח באוניברסיטת אריאל, משמש משנת 1998 איש הסגל הבכיר באוניברסיטת אריאל וכיהן כראש מחלקות שונות. הקים את המחלקה ללימודי ישראל והמזה"ת, המשלבת לימודי מדעי המדינה עם לימודי האזור, באוניברסיטת אריאל. לאחרונה, בתוקף תפקידו הביא לחתימת הסכמי שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בחו"ל כולל בסין.

פרופ' בליי השלים את לימודי התואר הראשון בשפה ובספרות ערבית ובלימודי המזרח התיכון באוניברסיטה העברית. את התואר השני קיבל באוניברסיטת תל אביב. עם סיום לימודיו בארץ יצא לארה"ב ללימודים באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק בה סיים לימודים לתואר ד"ר (1981) ועם חזרתו ארצה נמנה עם אנשי האוניברסיטה העברית כסגל מחקר והוראה עד שנת 1997. בסוף שנות השמונים ובראשית שנות התשעים שירת במשרד ראש הממשלה ובתפקידו האחרון היה יועץ ראש הממשלה לענייני ערבים. נמנה במהלך השנים עם וועדות אקדמיות וציבוריות במשרדי הממשלה ובאקדמיה.

המדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה אחראי על התוויית, תכנון וקביעת כיווני הפעילות המדעית של המשרד. המדען הראשי מרכז את פורום המדענים הראשיים ובמסגרת זו מתאם גם את המדיניות המדעית של כלל משרדי הממשלה. המדען מופקד על צוות מקצועי רחב של מנהלי תחום מדעיים ותחתיו פועל סגן מדען ראשי. המנהלים המדעיים הם הסמכות המדעית המקצועית בכל הקשור להצעות המחקר שמוגשות למשרד והם אחראים על התווית תכנים, שיפוט ההצעות המוגשות ומעקב מדעי אחר ביצוע ההצעות שבתמיכת המשרד.

 

אוניברסיטת אריאל מברכת את פרופ' אלכסנדר בליי עם מנויו לתפקיד המדען הראשי במשרד המדע: "אנו משוכנעים שלאור עיסוקו רב השנים במגוון נושאים מדעיים, יצליח פרופ' בליי לקדם את פעילויות המחקר של משרד המדע לתועלת כלל מדינת ישראל ובפרט לחיזוק הפעילות המדעית במרכזי הפיתוח האזוריים עליהם מופקד משרד המדע." נאמר בהודעה שפרסמה האוניברסיטה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. ממונים אופרטורים פוליטיים למשרות של פונקציונליות מדעית. אני רואה לפחות 3 אופרטורים מדעיים בתחומים פסיכולוגיה, ספרות, תעשיה במחקר אקדמי.
    בלי או עם קשר – 47% אינם זכאים לבגרות ישראל 2016.
    בלי קשר או עם: העברית צנחה בדירוג שנחאי 20 מקומות ברשימת ה100, בגלל צמצום תקציב המונע מהם לשכור מרצים צעירים. השיטה הורגת את הענפים שעליהם אנו יושבים.
    הטכניון עלה ב 8 מקומות כיאות למוסד עם 3-4 זוכי נובל.

    להיות כנים יש עוד סיבות למה העברית צנחה, אבל לא הפעם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן