סיקור מקיף

מכוניות לא מאוישות צפויות להופיע ב-2020

כך אמר ג'ין פרנץ, מנהל הפיתוח למעבדי אותות דיגיטליים בטקסס אינסטרומנטס, במהלך אירוע להשקת ארבעה מעבדים חדשים בתל אביב, שתיאר את הפיתוחים העתידיים שיתבססו על המעבדים מסוג זה

לפני כעשר שנים כתבתי ב"הארץ" על מכונית ללא נהג, אוסקר שמה, שנסעה בכבישי גרמניה. כל תא המטען שלה היה מלא בקרביו של מחשב-על במונחים של אותם ימים. היום ככל הנראה ניתן להוריד את גודל המחשב לשבב בודד. עם זאת, עדיין נכשל מירוץ רובוטים שנערך לפני כשנה במדבריות קליפורניה, כאשר אף רכב רובוטי לא שרד יותר מאשר כמה קילומטרים.

מכוניות שיפעלו ללא צורך בנהג אנושי צפויות להופיע בשנת 2020, כך אמר ג'ין פרנץ, חבר ראשי בטקסס אינסטרומנטס ומנהל פיתוח עסקי ל-DSP בקבוצת המוליכים למחצה של החברה. פרנץ אמר את הדברים במסגרת תדרוך לעיתונאים שערכה טקסס להשקת ארבעה מעבדי אותות דיגיטליים (DSP) חדשים אתמול בתל אביב. נתונים שהוצגו בתדרוך צופים כי שוק מוצרי ה-DSP יגיע לכ-18 מיליארד דולרים ב-2009.

פרנץ סקר בתדרוך את ההתפתחויות העתידיות בתחום ה-DSP: "כשהצגנו את ה-DSP הזזנו את עולם התקשורת מאנלוגי לדיגיטלי. הפכנו את המכשירים לאלחוטיים, והחלק המהנה של מהפכת התקשורת רק מתחיל. אנחנו עכשיו באמצע המהפכה הדיגיטלית בתחום הבידור".

העתיד, לדברי פרנץ, הוא שימוש בטכנולוגיית DSP להצבת מצלמות על מכוניות: "בתעשיה חושבים שבעשור הקרוב יהיו בין 10 ל-20 מצלמות על מכונית. כשאני שואל אנשים בתעשיה מתי נראה מכונית שנוסעת ללא נהג הם אומרים לי אף פעם. אני כבר מספיק זמן בתעשיה כדי לדעת ש'אף פעם' פירושו בעוד 20 שנים". הוא הוסיף, כי מכוניות ללא נהג צפויות להופיע בסביבות 2020.

תחום נוסף שצפוי לפיתוחים מעניינים שיבוססו על DSP, הוא התחום הרפואי, בו ישתמשו במעבדים במכשירי שמיעה ולראיה מלאכותית באמצעות הצבת אלקטרודות ושימוש במצלמה כדי להעביר תמונות למוחו של אדם עיוור. כמו כן צפה פרנץ מחשבים שיוכלו לעקוב אחר התפשטות מחלות בגוף ויאפשרו להתמודד איתן ביעילות רבה יותר.

פרנץ גם התייחס לנושא האבטחה, וצפה שימוש ב-DSP לשמירה על ביטחון באמצעות שיטות שונות לזיהוי אנשים. גם תחום החינוך לדבריו צפוי להנות מהתפתחויות בזכות שימוש ב-DSP.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן