סיקור מקיף

ה"ברקים" הראשונים הגיעו לצה"ל

תשעה בוגרי התכנית היוקרתית המשותפת לצה"ל ולטכניון סיימו את לימודיהם ושובצו בחילות המודיעין, האוויר, הים והחימוש

תשעה בני המחזור הראשון של התכנית "ברקים", המשותפת לצה"ל ולטכניון, מסיימים בימים אלה את לימודיהם ומצטרפים לחילות המודיעין, האוויר, הים והחימוש. 17 בני המחזור החמישי של התכנית החלו את לימודיהם היום. קצין מודיעין ראשי, תא"ל יובל חלמיש, אמר בטקס שהתקיים בשבוע שעבר, כי המלחמה האחרונה הוכיחה כי על צה"ל להתכונן לאיום הבא, ולשפר את אמצעיו הטכנולוגיים בעזרת מהנדסים מוכשרים הבאים, בין השאר, מהטכניון.

תכנית "ברקים", המתקיימת בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, מאפשרת לעתודאים המצטיינים, הנבחרים בקפידה, לסיים בתוך ארבע שנים את לימודיהם לתואר הראשון, ביחד עם מקצועות החובה לתואר השני, ולהגיע לשלב מתקדם בעבודת התזה לתואר השני שבחלקה מתבצעת במסגרת שירותם הצבאי.

דיקן הפקולטה להנדסת מכונות, פרופסור זלמן פלמור, אמר כי תכנית הלימודים הייחודית והתובענית נבנתה על ידי סגל הפקולטה, בשיתוף עם צה"ל, במטרה להכשיר עלית של מהנדסי מכונות מהנדסי מכונות מצויינים עם ידע וכלים משודרגים אשר יובילו את תכניות המחקר והפיתוח של מערכת הביטחון והתעשייה בשנים הבאות.
הסטודנטים המתקבלים לתכנית "ברקים" מקבלים מענק כספי בסך 5,000 שקלים בכל שנת לימודים, בנוסף למענק עתודאי (השנה – 8,500 שקלים), מגורים (בתשלום) במעונות הסטודנטים בטכניון, יחס אישי וליווי צמוד של חברי סגל הפקולטה להנדסת מכונות בראשות פרופסור יצחק עציון ומינהלת "ברקים" בצה"ל.

סא"ל א', ראש מינהלת "ברקים", אמר כי עם סיום המחזור הראשון נערכת בצה"ל בדיקה של אבני הדרך בתכנית וכי הבוגרים הם בעלי פוטנציאל אמיתי להנהיג ולהוביל את ליבת העשייה הטכנולוגית בצה"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן