סיקור מקיף

ספקית שירותי הענן הגלובלית NTT Data בחרה בפלטפורמת פיתוח התוכנה הקוונטית של קלאסיק

החברה הבינלאומית משתמשת בפלטפורמה של קלאסיק מספר חודשים על מנת לבנות אלגוריתמים קוונטים ייחודיים להערכת סיכוני אשראי

ניתוח נתונים פיננסיים בעזרת מחשב קוונטי.  <a href="https://depositphotos.com. ">המחשה: depositphotos.com</a>
ניתוח נתונים פיננסיים בעזרת מחשב קוונטי. המחשה: depositphotos.com

קלאסיק, ספקית פלטפורמת עיצוב אלגוריתמים קוונטיים מתקדמים, הודיעה היום (1 בדצמבר 2021) כי היא עובדת עם ספקית שירותי הענן הגלובלית NTT DATA כדי ליישם אלגוריתמים חדשניים לניתוח סיכוני אשראי באמצעות מחשבים קוונטיים.  ניתוח סיכוני אשראי נועד לקבוע את יכולת ההחזר של לווים או האשראי לספקים  כדי לכמת ולהגביל את הסיכון לגרימת הפסד למלווה.  

“NTT DATA מצפה לשיתוף פעולה עם Classiq”, אמר שניצ’י אמיה, ראש המטה למחקר ופיתוח, NTT DATA. “אנו מעוניינים ליישם טכנולוגיית מיחשוב קוונטית בהנדסה פיננסית ומאמינים כי הצורך לחשב מודלים עסקיים מורכבים יגדל בעתיד. הפלטפורמה של Classiq מאפשרת לנו לייצר ולהפעיל ביעילות אלגוריתמים קוונטיים לבעיות יישומיות שקשה לבצע במיחשוב קלאסי.

הפלטפורמה הייחודית של Classiq תאפשר ל-NTT DATA ללכוד, לסנתז, לנתח ולמטב אלגוריתמים קוונטיים בקנה מידה גדול יותר. הדבר יאפשר ל-NTT DATA שהיא  עסק דיגיטלי גלובלי המספקת שירותי IT, ליישם אלגוריתמים חדשניים לניתוח סיכוני אשראי באופן שאינו מוגבל על ידי גישות היסטוריות ליצירת אלגוריתמים קוונטיים.

“אלגוריתמים מתוחכמים בדרך כלל דורשים מספר גדול יותר של קיוביטים”, אמר ניר מינרבי, מנכ”ל Classiq. “פלטפורמת עיצוב האלגוריתמים הקוונטיים Classiq היא הדרך הטובה ביותר לתכנן מעגלים קוונטיים מורכבים כלליים בקלות מבלי להזדקק לתהליך של תכנות ידני ומייגע ברמת השער.”

עוד בנושא באתר הידען:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן