סיקור מקיף

ספייס אדוונצ'רס מציעה: הליכת חלל לתיירי החלל. המחיר: 35 מיליון ד'

החברה מציעה לתיירי החלל לבלות שעה וחצי, בערך הקפה אחת, מחוץ לתחנת החלל<

חברת ספייס אדוונצ'רס שאירגנה עד כה את טיסתם של שלושה תיירים לתחנת החלל הבינלאומית באמצעות חלליות סויוז רוסיות, תמורת 20 מיליון דולר, שחלקם הופנה לסוכנות החלל הרוסית, מרחיבה את סל מוצריה. מי שירצה גם לבצע הליכת חלל יוכל לעשות זאת בתוספת של 15 מיליון דולר על 20 מיליון הדולרים שעולה הטיסה במתכונתה הנוכחית.

בתמורה יקבלו נוסעי החלל הפרטיים שעה וחצי של סיור מודרך שיתבצע בהליכת חלל מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית. כדי לממש את הליכת החלל, יידרשו התיירים לבלות בתחנה 16-18 ימים ולא עשרה כמו היום, ויידרשו מהם אימונים נוספים.

אריק אנדרסון, נשיא ומנכ:ל ספייס אדוונצ'רס אמר כי יש לו כמה לקוחות פוטנציאליים שירצו לבצע הליכות חלל. אלו שיש להם מספיק כסף יוכלו לטייל מחוץ לתחנה בהדרכתו של קוסמונאוט מיומן. אמר.

"שעה וחצי משמע הקפה אחת של כדור הארץ והזדמנות לצפות בכל כוכב הלכת" אמר אנדרסון. "הם יחוו יום ולילה שלמים ויוכלו לראות בכדור הארץ בכל הדרו."

כזכור, עד כה שיגרה החברה באמצעות סוכנות החלל הרוסית שלושה תיירי חלל. ב-2001 היה זה האמריקני דניס טיטו שעשה הסטוריה כתייר החלל הראשון ולאחריו הדרום אפריקני מארק שאתלוורת' ב-2002 והאמריקני גרג אולסן ב-2005. היזם היפני דאיסוקה אנומוטו מתאמן בימים אלה לטיסה המתוכננת לספטמבר. כל הטיסות היו לתחנת החלל הבינלאומית על סיפון חלליות סויוז רוסיות. האימונים נמשכים כחצי שנה במרכז האימונים על שמו של יורי גגרין בעיר הכוכבים, רוסיה. אלו שיבקשו גם לבצע הליכת חלל יידרשו להוסיף 190 שעות אימונים הכוללים סימולציות של הליכות החלל מתחת למים, אימונים בלבישת חליפת חלל ואימונים ביציאה ובכניסה למינעלי האוויר. עם זאת, מדגישים בחברה שמדובר באימונים קלים יותר מאשר אלו שעוברים אסטרונאוטים מקצועיים.

אף כי איש עדיין לא נרשם להליכת החללל הפרטית עד כה, מתכננת החברה לשגר את אחד המועמדים הפוטנציאליים שיש לה ב-2007 או 2008. שנה לאחר מכן, החברה מתכננת צעד אחד נוסף – שיגור הטיסה המסחרית הראשונה של חללית שתקיף את הירח. העלות המשוערת מוערכת ב-100 מיליון דולרים.

ניסוח ועריכה: ח. י. גליקזם, תרגומים וכתיבה טכנית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן